Tomasz Furman

Tomasz Furman

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów doradztwa inwestycyjnego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, makler papierów wartościowych, dziennikarz.

Akcjonariusze Lotosu dali warunkową zgodę na fuzję

Uchwały dotyczące ostatecznego zatwierdzenia połączenia z Orlenem będą głosowane na kolejnym walnym zgromadzeniu. Wcześniej rynek ma poznać szczegóły fuzji.

Akcjonariusze Lotosu dali wstępną zgodę na fuzję

Podczas dzisiejszego NWZ podjęto warunkowe uchwały o zbyciu części kluczowych aktywów ale w wersji zaproponowanej przez Nationale-Nederlanden OFE, a nie przez zarząd spółki.

Obrady udziałowców Lotosu będą gorące

Dziś walne zgromadzenie gdańskiej spółki zdecyduje, czy fuzja z Orlenem będzie kontynuowana.

Rynek paliw nadal będzie uszczelniany

Do lipca 2023 r. powinien zakończyć się pierwszy etap budowy systemu teleinformatycznego, który spełni wymagania wynikające z niektórych regulacji.

Pozbud uruchomi fabrykę magazynów energii

Giełdowa spółka wraz z Durapower i Elmodis chce ruszyć z produkcją w ciągu dwóch lat. Nowy zakład powstanie w Polsce i ma oferować swoje produkty na terenie UE.

Polskie firmy coraz bardziej cierpią na gazowym kryzysie

Eksperci nie wierzą, aby w najbliższych miesiącach ceny błękitnego paliwa spadły poniżej obecnych rekordowych poziomów. To uderza w kondycję wielu firm. W skrajnym przypadku może część z nich doprowadzić do utraty płynności.

Lotos sprzeda część majątku

Połączenie Orlenu z gdańską grupą oznacza, że ta ostatnia musi zbyć część aktywów. Wkrótce akcjonariusze zdecydują, czy wyrażają na to zgodę.

Tej jesieni aż strach włączyć grzejniki

Ceny gazu zarówno na Towarowej Giełdzie Energii, jak i na innych rynkach biją historyczne rekordy. I taniej już pewnie nie będzie.

Kryzys gazowy w Europie: ceny paliwa biją rekordy

Kontynentowi strach zajrzał w oczy. Dystrybutorzy przepisują taryfy, a przemysł rozważa przestoje w produkcji. Polska jest tu w relatywnie niezłej sytuacji, choć i nas czekają zapewne kolejne podwyżki.

Energa i Orlen nie chcą negocjacji

Rozmów z mniejszościowymi akcjonariuszami gdańskiej spółki dotyczących wycofania jej akcji z giełdy nie było i nie są planowane. Podobnie jest ze sprawą ewentualnej podwyżki przez Orlen ceny za walory Energi.