Tomasz Furman

Tomasz Furman

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów doradztwa inwestycyjnego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, makler papierów wartościowych, dziennikarz.

Branża nawozów mocno cierpi

Polscy producenci nawozów coraz mniej płacą za surowce i prąd, ale za to muszą się mierzyć z napływem ogromnej konkurencji spoza Unii Europejskiej.

Orlen osiąga wysokie marże. Nie powinien narzekać na sytuację w branży

W maju marże rafineryjna i petrochemiczna wzrosły w porównaniu z kwietniem. Tym samym nadal utrzymują się na stosunkowo wysokich poziomach.

Azoty zamierzają sprzedać zakłady w Puławach

Zainteresowany kupnem jest Orlen. Jeżeli sfinalizuje przejęcie, to po integracji Puław z zależnym Anwilem może decydować o sytuacji w nawozowej branży.

Ropa drożeje, ale Orlen i tak będzie nieźle na niej zarabiać

Płocki koncern cały czas dużo zarabia na przerobie ropy naftowej. Szczególnie dobrze wygląda sytuacja w biznesie rafineryjnym. Minimalnie marże wzrosły też w petrochemii.

Orlen chce przejąć Grupę Azoty Puławy. Rozpoczyna negocjacje

PKN Orlen rozpoczyna negocjacje w sprawie przejęcia Grupy Azoty Puławy. Strony przekonują, że akwizycja może przynieść korzyści dla obu firm i całej polskiej gospodarki. Badanie kondycji puławskich zakładów ma ruszyć w lipcu i potrwać do końca roku. Dopiero w kolejnym ruchu zapadnie decyzja o akwizycji.

Pogarsza się kondycja Azotów

Koncern wystąpił do banków z wnioskiem, aby te zawiesiły na półtora roku stosowanie niektórych zapisów zawartych w podpisanych umowach kredytowych.

OT Logistics stawia na rozwój w portach

Grupa intensywnie inwestuje w terminale morskie w Gdyni i Świnoujściu, dzięki czemu znacznie poprawi swoje zdolności przeładunkowe, magazynowe i wywozowe.

PKP Cargo odczuwa spowolnienie gospodarcze

Grupa osiąga wysokie zyski, mimo że otoczenie rynkowe jest coraz bardziej wymagające. Również w najbliższej przyszłości będzie skupiać się na poprawie wyników finansowych.

Orlen szykuje kolejną obniżkę cen paliw na lato

Kierowcy mają otrzymać 30 gr zniżki za każdy litr kupionego diesla i benzyny, ale tylko do określonego limitu tankowań. Na podobny ruch mogą się zdecydować też inne sieci.

Orlen znów obniży ceny paliw na wakacje. Będą spore rabaty, ale też limity

Orlen wraca do pomysłu: „Na wakacje tańsze tankowanie” – wynika z naszych informacji. Za każdy zatankowany litr diesla i benzyny będzie można otrzymać 30 gr zniżki. Podobnie jak przed rokiem, będzie też limit tankowań i „tańszych” litrów.