Tomasz Furman

Tomasz Furman

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów doradztwa inwestycyjnego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, makler papierów wartościowych, dziennikarz.

Unimot szuka możliwości importu LPG z Zachodu

Grupa coraz więcej autogazu sprowadza z Zachodu. Poszukiwanie alternatywnych źródeł jednak kosztuje. W efekcie z czasem znaczenie tego paliwa może maleć.

Wkrótce ruszą pierwsze rozprawy dotyczące fuzji Orlenu z Lotosem

Sąd Okręgowy w Łodzi, w wyniku pozwu złożonego przez dwóch akcjonariuszy, wyznaczył pięć sześciogodzinnych rozpraw, które zostały zaplanowane pomiędzy 24 listopada i 2 grudnia.

Szykują się zmiany na rynku biopaliw

Będą mniejsze wymogi związane z dodawaniem biokomponentów do oleju napędowego i benzyn.

Gazociąg Baltic Pipe na pół gwizdka do stycznia

Wciąż nie wiadomo, jaki będzie finalny koszt projektu i ile paliwa dzięki niemu trafi do Polski w przyszłym roku, gdy połączenie osiągnie pełną moc.

Azoty chcą przejąć ZEW Niedzica

Skarb Państwa zdecyduje o integracji kapitałowej obu podmiotów. Dzięki niej nawozowy koncern planuje zdywersyfikować własne źródła energii. Z kolei Skarb Państwa może w Azotach zwiększyć posiadane udziały.

Orlen bliżej rozpoczęcia budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

Zależny Baltic Power podpisał umowy na wykonanie, dostarczenie i instalację stacji elektroenergetycznych i fundamentów instalacji mających powstać na Morzu Bałtyckim.

Koncerny nie rezygnują z gazowych inwestycji

Przekonują, że ich projekty są konieczne, m.in. do bilansowania systemu elektroenergetycznego oraz uzupełniania niedoborów prądu i ciepła.

Negatywna perspektywa dla PGNiG i pozytywna dla Orlenu po fuzji

EuroRating ocenia, że planowana fuzja obu koncernów będzie miała ujemny wpływ na gazowniczą spółkę i pozytywny na paliwową. Ponadto doprowadzi do dalszej monopolizacji rynku i zależności od państwa.

Stacje paliw nadal walczą na rabaty. Gdzie kierowcy zatankują taniej?

Orlen przedłużył letnią promocję o dwa tygodnie. Nie jest ona jednak niczym nadzwyczajnym. Również Moya przedłużyła promocje o dwa tygodnie, Shell do końca września, a BP do odwołania. Z kolei Circle K ma dla kierowców nową propozycję.

Orlen i PGNiG połączą siły w kilku biznesach

Po fuzji na bazie aktywów PGNiG zostaną stworzone centra kompetencyjne poszukiwań i wydobycia, dystrybucji gazu i ciepłownictwa.