Aktualizacja: 21.03.2025 08:29 Publikacja: 23.11.2021 21:31
Foto: Bloomberg
W ramach działań ochronnych gospodarki w obliczu pandemii jest potrzebna zgoda rządu na kupno więcej niż 10 proc. udziałów w hiszpańskiej firmie uznanej za strategiczną dla kraju. Tak było w przypadku oferty kupna Naturgy przez australijski fundusz IFM. Przedłużenie ochrony ma nastąpić na podobnych warunkach.
Informacja portalu pojawiła się po niedzielnej propozycji funduszu KKR kupienia za 10,8 mld euro operatora Telecom Italia, co byłoby największą transakcją w Europie firmy private equity — pisze Reuter.
Unia Europejska ponownie odrzuca żądania Władimira Putina dotyczące zaprzestania pomocy wojskowej dla Ukrainy. Frankowicze wygrali już ponad 25 miliardów złotych, a Kanada chce bliższej współpracy z UE. Na GPW trwa hossa, a indeksy biją historyczne rekordy.
Budowane z pieniędzy publicznych i prywatnych sieci światłowodowe docierają już do prawie 75 proc. gospodarstw domowych w Europie. Tylko abonentów jest nadal za mało.
Do 29 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie z programu Mój Prąd na instalacje fotowoltaiczne lub magazyny energii. Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 40 proc. przyjętych wniosków wymaga poprawy lub uzupełnienia. Jakie są najczęstsze błędy i jak ich uniknąć?
Spodziewamy się dużego zainteresowania ubezpieczeniami upraw rolnych, zwłaszcza, że poprzedni rok był „bogaty” w różnego rodzaju zdarzenia katastroficzne takie jak przymrozki, grad czy nawalne deszcze, a do tego powódź. Zachęcamy rolników, żeby się ubezpieczali, bo w ten sposób chronią efekty swojej pracy – mówi Daniel Zahorenko, prezes Agro Ubezpieczeń - Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Unia Europejska ogłasza plan inwestycji w obronność na poziomie 800 mld euro, Polska chce większego wsparcia w formie dotacji. Tymczasem CPK przyspiesza wykupy gruntów i przygotowuje przetargi. Donald Trump rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim o przyszłości ukraińskiej energetyki.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
O 40 procent spadła liczba nowych rezerwacji hotelowych na Balearach. Turyści wstrzymują się z decyzjami o podróży na Wielkanoc, ale też na sezon letni. Powodem jest wojna w Ukrainie prowadzona przez Rosję.
Zapraszamy dzisiaj (środa, 16 marca) o godzinie 11.00 na transmisję spotkania z przedstawicielami sieci paradorów - niezwykłych hoteli, będących kwintesencją hiszpańskiej tradycji, kultury, gastronomii.
Oddalenie od Europy kontynentalnej i niemal całkowite uzależnienie od transportu lotniczego to główne powody, dla których Wyspy Kanaryjskie mogą najmocniej odczuć gospodarcze skutki wojny w Ukrainie.
Prawie 2,5 miliona turystów zagranicznych odwiedziło w styczniu Hiszpanię, o 40 procent mniej niż przed pandemią. Co trzeci podróżny wybrał się na Wyspy Kanaryjskie, ale dla wielu atrakcyjne były też Katalonia i Andaluzja.
Barcelona, Alicante i Madryt - te hiszpańskie regiony najmocniej odczują brak rosyjskich turystów. Przed najechaniem Rosji na Ukrainę linie lotnicze planowały przywieźć w tym sezonie 123 tysiące gości z Rosji do Hiszpanii. Teraz pewnie już nie dojadą.
Od czwartku 10 lutego noszenie maseczek na zewnątrz nie będzie już w Hiszpanii obowiązkowe.
Z 48 do 24 godzin skrócił rząd Hiszpanii czas ważności wyniku testu antygenowego, potrzebnego turystom do wjazdu do tego kraju.
- Rosja poniesie ogromne konsekwencje gospodarcze, jeśli rozpocznie jakąkolwiek interwencję wojskową na Ukrainie - powiedział hiszpański premier Pedro Sanchez.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas