Przez siedem i pół miesiąca tego roku OLPP nie zdołał wynegocjować i podpisać z największym klientem nowego kontraktu na magazynowanie paliw.
Łączna objętość zbiorników na paliwa, jakie należą do OLPP, wynosi prawie 1,8 mln m sześc. Daje to firmie ok. dwóch trzecich całego rynku składowania benzyn i olejów w Polsce.
Orlen, chociaż ma własne zbiorniki na paliwa, jest też największym klientem OLPP. Zapewnia firmie prawie 35 proc. przychodów. Płocki koncern korzystał z usług Operatora na podstawie kilkuletnich kontraktów, choć ostatnio podpisał z nim roczną umowę. Mimo że formalnie wygasła z końcem 2009 r., koncern nadal magazynuje paliwa w bazach OLPP.
– Świadczenie usług przez OLPP odbywa się na podstawie stosownych umów – zapewnia Paweł Mazur, rzecznik Operatora. – W przypadku Orlenu nowe warunki świadczenia usług zostały już uzgodnione, a zapisy umowy są w końcowej fazie uzgodnień.
Oznacza to, że płocka grupa nadal rozlicza się z OLPP na takich samych warunkach, jakie obowiązywały w 2009 r. Jak wynika z naszych informacji, Operator co roku weryfikował warunki świadczenia usług, biorąc przy tym pod uwagę np. wskaźnik inflacji. Jakie konkretnie stawki obowiązują Orlen teraz, nie wiadomo. – Spółka nie upublicznia informacji dotyczących szczegółowych zapisów umów z partnerami – tłumaczy Mazur.