Dyrekcja PSA ogłosiła, że związek zawodowy CGT zrezygnował z sądowej procedury kwestionowania planu restrukturyzacji grupy we Francji i postanowił zakończyć strajk zapoczątkowany 16 stycznia w Aulnay-sous-Bois pod Paryżem. W akcji protestacyjnej uczestniczyło około 130 z 2500 pracowników w tej fabryce.
Dyrekcja podpisała ze związkiem porozumienie przewidujące wznowienie pracy przez wszystkich od wtorku i zaprzestanie przez CGT i pracowników wszelkich protestów przeciwko planowi redukcji.
Związek uzyskał w zamian anulowanie przez dyrekcję postępowania dyscyplinarno-karnego wobec uczestników strajku i zapewnienie, że dni strajku nie zostaną odliczone przy ustalaniu wysokości trzynastej pensji. Uczestnicy strajku, o ile sami zwolnią się z pracy do 31 maja, otrzymają odprawę po 19 700 euro.
Plan PSA zakłada likwidację 8 tys. miejsc pracy we Francji w całej grupie i zamknięcie Aulnay w 2014 r. — o rok wcześniej od początkowych zamiarów — w ramach ograniczania przez firmę nadwyżki mocy produkcyjnych.
Związek CGT uważa, że zamknięcie Aulnay jest w dalszym ciągu niedopuszczalne i nieuzasadnione. Strajk został więc zawieszony, ale pracownicy nie zrezygnowali z obrony swych praw.