LPP rezygnuje z naturalnych futer

Największa w Polsce odzieżowa grupa dołączyła do międzynarodowej kampanii Fur Free Retailer – Sklepy Wolne od Futer. W każdej z jej sześciu marek będzie stosowała futra syntetyczne.

Aktualizacja: 20.09.2016 15:58 Publikacja: 20.09.2016 14:16

Największa w Polsce odzieżowa grupa dołączyła do międzynarodowej kampanii Fur Free Retailer – Sklepy

Największa w Polsce odzieżowa grupa dołączyła do międzynarodowej kampanii Fur Free Retailer – Sklepy Wolne od Futer.

Foto: materiały prasowe

LPP, właściciel marek Reserved, Tallinder, Mohito, Cropp, House czy Sinsay, zrezygnował ze stosowania naturalnych futer. Kolekcje wszystkich sześciu marek, począwszy od bieżącego sezonu jesień / zima 2016 są całkowicie ich pozbawione. Oznacza to, że w ich kolekcjach nie pojawią się już nigdy naturalne futra w żadnej formie, także jako dodatki i obszycia zimowych kurtek. Spółka podpisała w tej kwestii porozumienie ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki.

- Mając na uwadze coraz większą świadomość dotyczącą kwestii ochrony praw zwierząt oraz oczekiwania naszych klientów w tym obszarze, a także wyzwania dotyczące redukcji wpływu, jaki nasza działalność wywiera na środowisko naturalne, podjęliśmy decyzję o całkowitej rezygnacji z wykorzystywania naturalnych futer w ofercie wszystkich naszych marek – tłumaczy decyzję Marta Chlewicka, rzeczniczka prasowa LPP. - W związku z tym zawsze, gdy wizja projektanta i aktualny trend uwzględniać będą motywy zawierające futra, podobnie jak część naszych rynkowych konkurentów, nasze marki stosować będą najwyższej jakości surowce syntetyczne. Ta decyzja to kolejny ważny krok, którego efektem jest zwiększanie przejrzystości łańcucha dostaw poprzez świadomy dobór surowców wykorzystywanych do produkcji naszych kolekcji – dodaje.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Biznes
Demograficzne wyzwania Polski: dzietność, migracje i przyszłość gospodarki
Biznes
Dodatkowe 26 mld zł na obronność zatwierdzone. Zgoda KE dla Polski
Biznes
Adam Bodnar i Leszek Balcerowicz na konferencji TEP
Biznes
Komputronik pozyskał inwestora. Kurs szybuje
Biznes
Jak obniżyć ceny mieszkań? Cła na nawozy i plan podatkowy Trumpa