Władze amerykańskie przystały na zawarcie z bankiem porozumienia o odroczonym postępowaniu karnym. Na mocy takich porozumień banki mają do czynienia ze zwiększonym nadzorem przez pewien czas, zwykle przez 3 lata. Jeśli w tym okresie nie naruszą warunków umowy, postępowanie karne zostaje umarzane, a jeśli naruszą, Amerykanie stawiają zarzuty w postępowaniu karnym.

Credit Agricole jest najnowszym bankiem zagranicznym, który zawarł z Amerykanami ugodę w postępowaniu o naruszenie sankcji. Kilkanaście banków, głównie europejskich zostało od 2009 r. ukarane przez Stany grzywnami na sumę 14 mld dolarów.

Banki likwidowały zwykle informacje o przelewach pieniędzy do USA, więc płatności związane z Iranem i z innymi podmiotami objętymi sankcjami były nie do wykrycia.

Credit Agricole został oskarżony o naruszenie amerykańskich sankcji wobec Iranu, Sudanu, Myanmar i Kuby w latach 2003-8. Największy francuski bank, BNP Paribas zapłacił w ubiegłym roku rekordową grzywnę 8,9 mld dolarów i przyznał się do winy naruszania sankcji. Został ponadto ukarany zakazem dokonywania przez rok pewnych transakcji w dolarach.

W Stanach nadal trwa śledztwo wobec włoskiego UniCredit, francuskiego Societe Generale i Deutsche Banku.