Zmiany na czele mBanku. Prezes rezygnuje po ponad 13 latach

Cezary Stypułkowski złożył w czwartek rezygnację ze stanowiska prezesa mBanku ze skutkiem natychmiastowym. Pełnił tę funkcję przez ponad 13 lat.

Publikacja: 04.07.2024 20:49

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku

Foto: materiały prasowe

W czwartek, 4 lipca, Cezary Stypułkowski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu mBanku ze skutkiem na dzień złożenia – podał bank w komunikacie.

Cezary Stypułkowski po ponad 13 latach odchodzi z mBanku

Jak wyjaśniono, rezygnacja została złożona w rezultacie uzgodnień z radą nadzorczą mBanku i stanowi integralną część procesu sukcesji na stanowisku prezesa. „Proces ten przebiegał w sposób przejrzysty i zorganizowany, zgodnie z najlepszymi praktykami” – zapewnił bank.

Miesiąc temu, 5 czerwca, na stanowisko prezesa mBanku został warunkowo powołany Cezary Kocik. Komisja ds. wynagrodzeń i nominacji rady nadzorczej zarekomendowała jednocześnie Krzysztofa Bratosa jako kandydata na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. bankowości detalicznej na miejsce Cezarego Kocika.

Cezary Stypułowski został prezesem mBanku w październiku 2010 r., pełnił więc tę funkcję przez blisko 14 lat. Jak zaznaczono w komunikacie, „w tym czasie bank umocnił swoją pozycję jako najbardziej zaawansowana technologicznie i przyjazna platforma internetowa dla klientów”.

Czytaj więcej

Prezes NBP Adam Glapiński: W potocznym znaczeniu inflacji w Polsce nie ma

– Ostatnie 14 lat, w ciągu których Cezary Stypułkowski był prezesem to okres dynamicznego rozwoju mBanku, mimo licznych wyzwań, jakie pojawiały się w otoczeniu rynkowym. Zarządzał bankiem w sposób stabilny, wdrażając różne wizjonerskie rozwiązania. W imieniu Rady Nadzorczej chciałabym bardzo podziękować Cezaremu za nieustające zaangażowanie w sprawy mBanku i bliską współpracę opartą na zaufaniu – powiedziała prof. Agnieszka Słomka-Gołębiowska, przewodnicząca rady nadzorczej mBanku.

W trakcie gdy Stypułkowski kierował mBankiem, uruchomiono między innymi nową platformę bankowości internetowej, którą bank udostępnił klientom detalicznym w czerwcu 2013 roku. Wtedy też bank przeszedł proces rebrandingu, a funkcjonujące do tej pory trzy marki (BRE Bank, mBank i MultiBank) zostały połączone pod jednym, najsilniejszym komercyjnie brandem mBanku.

W lutym 2014 roku mBank zaprezentował pierwszą w pełni transakcyjną aplikację mobilną, którą obecnie używa 3,7 mln klientów w Polsce, Słowacji i Czechach.

W czwartek, 4 lipca, Cezary Stypułkowski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu mBanku ze skutkiem na dzień złożenia – podał bank w komunikacie.

Cezary Stypułkowski po ponad 13 latach odchodzi z mBanku

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Banki
Czy UniCredit chce wrócić do gry na polskim rynku? Niekoniecznie
Banki
Tajwański bank wchodzi na Litwę. „Trampolina do Europy”
Banki
Atak na największe banki Rosji. Nie działają aplikacje i strony
Banki
Były włoski właściciel Pekao wraca do Polski. Kupuje dwie spółki technologiczne
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Banki
Santander BP zarobił w II kw. więcej niż oczekiwano. Ale najmniej od co najmniej roku