Zmiany na czele mBanku. Prezes rezygnuje po ponad 13 latach

Cezary Stypułkowski złożył w czwartek rezygnację ze stanowiska prezesa mBanku ze skutkiem natychmiastowym. Pełnił tę funkcję przez ponad 13 lat.

Publikacja: 04.07.2024 20:49

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku

Foto: materiały prasowe

W czwartek, 4 lipca, Cezary Stypułkowski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu mBanku ze skutkiem na dzień złożenia – podał bank w komunikacie.

Cezary Stypułkowski po ponad 13 latach odchodzi z mBanku

Jak wyjaśniono, rezygnacja została złożona w rezultacie uzgodnień z radą nadzorczą mBanku i stanowi integralną część procesu sukcesji na stanowisku prezesa. „Proces ten przebiegał w sposób przejrzysty i zorganizowany, zgodnie z najlepszymi praktykami” – zapewnił bank.

Miesiąc temu, 5 czerwca, na stanowisko prezesa mBanku został warunkowo powołany Cezary Kocik. Komisja ds. wynagrodzeń i nominacji rady nadzorczej zarekomendowała jednocześnie Krzysztofa Bratosa jako kandydata na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. bankowości detalicznej na miejsce Cezarego Kocika.

Cezary Stypułowski został prezesem mBanku w październiku 2010 r., pełnił więc tę funkcję przez blisko 14 lat. Jak zaznaczono w komunikacie, „w tym czasie bank umocnił swoją pozycję jako najbardziej zaawansowana technologicznie i przyjazna platforma internetowa dla klientów”.

Czytaj więcej

Prezes NBP Adam Glapiński: W potocznym znaczeniu inflacji w Polsce nie ma

– Ostatnie 14 lat, w ciągu których Cezary Stypułkowski był prezesem to okres dynamicznego rozwoju mBanku, mimo licznych wyzwań, jakie pojawiały się w otoczeniu rynkowym. Zarządzał bankiem w sposób stabilny, wdrażając różne wizjonerskie rozwiązania. W imieniu Rady Nadzorczej chciałabym bardzo podziękować Cezaremu za nieustające zaangażowanie w sprawy mBanku i bliską współpracę opartą na zaufaniu – powiedziała prof. Agnieszka Słomka-Gołębiowska, przewodnicząca rady nadzorczej mBanku.

W trakcie gdy Stypułkowski kierował mBankiem, uruchomiono między innymi nową platformę bankowości internetowej, którą bank udostępnił klientom detalicznym w czerwcu 2013 roku. Wtedy też bank przeszedł proces rebrandingu, a funkcjonujące do tej pory trzy marki (BRE Bank, mBank i MultiBank) zostały połączone pod jednym, najsilniejszym komercyjnie brandem mBanku.

W lutym 2014 roku mBank zaprezentował pierwszą w pełni transakcyjną aplikację mobilną, którą obecnie używa 3,7 mln klientów w Polsce, Słowacji i Czechach.

Banki
Dobre wyniki Santandera na początku 2025 r. Co mówi zarząd o sprzedaży banku?
Banki
Zmiana warty w ING Banku Śląskim. Kto zastąpi prezesa Bartkiewicza?
Banki
Santander Bank Polska jednak na sprzedaż. Kto i za ile chce go kupić
Banki
Kogo nie cieszą obniżki stóp procentowych? Część kredytobiorców ma duży problem
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Banki
WIBOR leci w dół. O ile mogą spaść raty kredytów mieszkaniowych?