Na zdobycie piątej pozycji na rynku bank będzie miał pięć lat.– Trwają już prace nad strategią połączonego banku. Analizujemy, jakie dokładnie usługi powinna oferować nowa instytucja – mówi Kent Holding, p.o. prezesa GE Money Banku.
Wiadomo, że będzie to bank dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw, ale z mocnym ukierunkowaniem na bankowość konsumencką. – Liczymy, że dzięki fuzji zwiększą się przychody nowej instytucji. Nie będzie redukcji kosztów ani zatrudnienia – wyjaśnia Kent Holding.
Już dziś wiadomo, że połączony z GE Money BPH będzie odbudowywać sieć placówek partnerskich, zamierza też współpracować z dilerami samochodowymi i sieciami handlowymi. W ciągu trzech lat bank ma mieć w sumie 500 oddziałów. Tylko w tym roku GE zainwestuje w swoje polskie spółki 50 mln dolarów.
Amerykański GE Money, który ma kupić od włoskiego UniCredit kontrolny pakiet akcji banku, czeka na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. – Liczymy, że dostaniemy ją w kwietniu, wtedy będziemy mogli zakończyć transakcję i rozpocząć łączenie banków – mówi Kent Holding. Na połączenia banków KNF też musi dać zgodę. Według planów fuzja ma się zakończyć w pierwszej połowie przyszłego roku.
Nazwa BPH musi zostać zachowana. GE rozważa wprowadzenie nowej marki. Podobnie zrobił Bank Handlowy, który posługuje się marką Citi Handlowy.Amerykanie muszą także pozostawić BPH na giełdzie.