fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Tunezyjskiej zwolenniczce Femenu grozi ukamienowanie

youtube
Dziewiętnastoletnią Tunezyjkę, która zamieściła swoje zdjęcia topless na Facebooku, rodzice przemocą umieścili w szpitalu psychiatrycznym. Grozi jej ukamienowanie
O sytuacji 19-letniej Aminy poinformowała liderka Femenu Inna Szewczenko.
Dziewczyna założyła na Facebooku stronę tunezyjskich sympatyków Femenu i zamieściła na niej swoje zdjęcie topless. Pali na nim papierosa, a napis na jej piersiach głosi: "Moje ciało to moja własność, a nie kwestia czyjegoś honoru."
Na innym zdjęciu Amina pokazuje środkowy palec, a na jej ciele widać napis "Pi...lę waszą moralność".
Islamski kaznodzieja Almi Adel, który stoi na czele Komisji Wspierania Cnoty, wezwał do ukamienowania dziewczyny, by jej czyn  nie stał się przyczynkiem do podobnych postępków innych kobiet. Może on, zdaniem Adela, spowodować epidemię podobnych wystąpień i należy im radykalnie zapobiec.
Po zamieszczeniu zdjęć na FB rodzina przemocą umieściła dziewczynę w zakładzie psychiatrycznym.
- Amina i ja byłyśmy w stałym kontakcie telefonicznym - mówi Inna Szewczenko. - Cztery dni temu telefon Aminy zamilkł, a jej strona na Facebooku zniknęła. Straciłam wszelkie możliwości kontaktu z nią.
Szewczenko od końca lutego prowadziła z Aminą intensywne rozmowy na temat ideologii Femenu i inauguracji tego ruchu w Tunezji.
Richard Dawkins, brytyjski naukowiec i propagator ewolucji biologicznej, autor kontrowersyjnego bestsellera "Bóg urojony", apeluje o obronę dziewczyny. Na Twitterze pojawiła się petycja, pod którą podpisują się internauci żądając odstąpienia od ukarania Aminy.
Femen na swojej stronie zamieścił oświadczenie wzywający kobiety do walki o wolność przeciw "zbrodniom religijnym". "Potraktuj swoje ciało jako plakat z hasłami wolności", "Nagie piersi przeciw islamowi" - wzywa Femen.
Inna Szewczenko, pytana o to, jakie zamierza podjąć działania w obronie Aminy, odpowiada: - Pytanie jest tylko jedno: Kiedy jedziemy do Tunezji?
Tunezyjskiej zwolenniczce Femenu grozi ukamienowanie
Źródło: theatlantic.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA