fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kuźniar o Wojewódzkim i Figurskim: Kontrowersja pcha nas do przodu

W Sieci Opinii
Jarosław Kuźniar postanowił stanąć w obronie duetu Wojewódzki i Figurski. Prezenter stacji TVN24 krytykuje szefów Eski Rock oraz Polaków. Jego zdaniem prowadzący niesłusznie stracili pracę. Niczego innego nikt się po Kuźniarze nie spodziewał
Na swoim blogu Kuźniar napisał:
Trwa konkurs na najlepsze potępienie lub najdoskonalsze sponiewieranie Figurskiego & Wojewódzkiego. Nie startuję. Panowie obronią się sami. Rada Etyki Mediów, która sama ma tyle szacunku, co Grecja bogactwa, uznała ich słowa za "przejaw ksenofobii, rażące chamstwo i typową mowę nienawiści". KRRiTV grozi najpoważniejszymi konsekwencjami, pisarze oburzają się na porównanie do Mrożka, a szefowie Michała i Kuby tchórzą.
Dodaje, że „wolność słowa nie ma granic”:
Może je wyznaczyć tylko sąd. Lub szef ale to inny temat. Kiedy jednak granice wyznacza opinia publiczna to znak, że dulszczyzna w narodzie nie ginie. Powtarzam studentom anegdotę z mojej lekcji matematyki. Nauczyciel namawiał nas na dystans opowieścią o koledze, który pogłaskał drewniany płot, bo ktoś napisał na nim dupa. Kolega liczył na rozkosz, a trafił na drzazgę i od tej pory nie wierzył w to, co jest napisane.
I choć podkreślił, że sam jest człowiekiem o nieco innej wrażliwości, daje Polakom „dobrą radę”:
Dyskusja wokół słów F & W jest świetnym momentem, żebyśmy upuścili trochę powietrza z siebie samych. Mam inną wrażliwość niż F & W ale uważam, że postęp, dojrzewanie bierze się z przekraczania granic. Czasem nieudolnego, durnego, obrzydliwego, ale jednak tylko kontrowersja pcha nas do przodu.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA