fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bomi: wierzyciel wycofuje wniosek o upadłość

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Brand Distribution wycofało wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Bomi. Spółki doszły do porozumienia. Na wieść o tym kurs powoli odrabia potężne straty z ostatnich dwóch dni
We wtorek Bomi poinformowało, że spółka Brand złożyła do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Bomi. Tymczasem wczoraj wieczorem Bomi podało, że strony doszły do porozumienia w kwestii wzajemnych rozliczeń finansowych, a Brand Distribution oświadczyło o wycofaniu wniosku o ogłoszenie upadłości Bomi.
Jak informowało Bomi, chodziło o wierzytelność o wartości 100 tys. zł.
Zarząd podkreślał, że istnieje prawdopodobieństwo złożenia podobnych wniosków przez innych dostawców, ale będą one raczej miały podobny charakter jak wniosek Brand Distribution.
Dla przyszłości Bomi kluczowa będzie postawa banków. Spółka jest w trakcie negocjowania porozumienia. W ciągu najbliższych kilku dni na rynek powinna trafić informacja, czy stronom udało się wynegocjować porozumienie.
Bomi już od kilkunastu miesięcy boryka się z głębokimi problemami. Biznes detaliczny jest nierentowny.
Grupa rozważa sprzedaż części biznesu. Do końca czerwca zarząd czeka na wstępne oferty zakupu dystrybucyjnego Rabatu.
Na wieść o złożeniu wniosku przez Brand Distribution kurs Bomi zanurkował i w środę spadł aż o 32 proc. Informacja o wycofaniu wniosku spowodowała natomiast, że inwestorzy zaczęli kupować akcje. Na otwarciu dzisiejszej sesji zdrożały one o 5 proc. Około godziny  9.30 kurs wynosił 0,57 zł (+3,6 proc.).
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA