fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

W obronie grafików zwolnionych za flagi

TVP
Dziennikarze programów informacyjnych Telewizji Polskiej bronią zwolnionych za błędy autorów grafik, które ukazały się w "Wiadomościach" TVP
– Kara jest zbyt surowa, a zrzucanie całej winy na grafików niesprawiedliwe, bo przecież za program odpowiadają wydawcy – wyjaśnia Presserwisowi pracownik TVP, zastrzegając anonimowość.
W czasie Euro 2012 "Wiadomości" dwukrotnie zilustrowały swoje materiały błędnymi ozdobnikami: raz zamiast flagi Rosji pokazano flagę Związku Radzieckiego, drugi raz zamiast angielskiej - flagę brytyjską. Za pomyłki pracę w TVP straciły dwie osoby z działu grafiki Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych obsługującego programy informacyjne TVP i kanał TVP Info.
W redakcji "Teleexpressu" powstał wczoraj list w obronie obu graficzek, którym po wpadkach z flagami wypowiedziano umowy o współpracę. Autorzy listu proszą o przywrócenie zwolnionych do pracy, argumentując, że poza incydentami w "Wiadomościach" nie było wobec nich żadnych zastrzeżeń. Podpisany przez kilkadziesiąt osób list trafił do sekretariatu dyrektora APAI Jerzego Krzysztofa Czerwieckiego.
Źródło: presserwis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA