fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

XI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”

W Sieci Opinii
W niedzielęm 9 października przypada XI Dzień Papieski. Będzie to pierwsza uroczystość po beatyfikacji Jana Pawła II. Z tej okazji w Polsce i na świecie odbędzie się wiele imprez
W „Rzeczpospolitej” czytamy:
W Zielonej Górze zasadzone zostaną Dęby Papieskie i wmurowana tablica upamiętniająca rok beatyfikacji papieża-Polaka, w Głogowie planowana jest wystawa „Jan Paweł II w filatelistyce", zaś na warszawskim Targówku w ramach VIII Dzielnicowych Dni Papieskich przeprowadzony zostanie halowy turniej piłki nożnej. W Ełku, podobnie jak w innych miastach w Polsce, odbędzie się konkurs recytatorski i wokalny, którego celem jest popularyzacja dzieł papieża. Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie koncert „Jan Paweł II – człowiek modlitwy.
Kardynał Kazimierz Nycz w rozmowie z Radiem Plus Radom powiedział: Chciałbym, aby pierwszy Dzień Papieski po beatyfikacji bł. Jana Pawła II, kiedy modlimy się przez Jego wstawiennictwo za Kościół i polskie sprawy, jeszcze bardziej przyczynił się do przybliżenia i poznania nauki papieża-Polaka, aby był przeżyty w wymiarze intelektualnym, modlitewnym i naśladowania tego człowieka, którego Bóg dał nam na przełomie tysiącleci.  Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera rozwój kultury i nauki chrześcijańskiej. Uroczystości będą miały również charakter dziękczynny po majowej beatyfikacji.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA