fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Paweł Poncyljusz: Szansą dla PJN mogą być rozłamy w PO i PiS

W Sieci Opinii
O wczorajszej Radzie Krajowej PJN i jej ustaleniach rozmawiał Paweł Poncyljusz z Piotrem Gursztynem w Radiu dla Ciebie
Polityk PJN powiedział, że jego partia musi iść do przodu.
Wszyscy oczekiwali, że my wczoraj ogłosimy samorozwiązanie, czy popełnimy publiczne harakiri. Natomiast nastrój na Radzie Krajowej był taki, że musimy iść do przodu, dalej trwamy w tej grupie. (...) Wyborcy dali jasno do zrozumienia - dziś na scenie politycznej dla PJN w tej formule nie ma miejsca na samodzielny byt.
Czym będą zajmować się politycy PJN?
Będziemy angażować się w konkretne dziedziny, w sprawy rodzin, podatków, rolnictwa. W ogóle nie mieliśmy pieniędzy budżetowych, więc nie jestem przekonany, czy fundusze są rzeczą najważniejszą. Gdyby tak było, Samoobrona czy LPR dalej byłyby w Sejmie.
O wyniku wyborczym partii:
Okazało się, że dwie duże partie, czyli PO i PiS upilnowały swojego elektoratu albo też skutecznie zniechęciły wyborców, którzy odpadli, do tego, by zostali w domu. Przekonaliśmy tylko niewielką część tego elektoratu do tego, że jest partia prawicowa, która z jednej strony jest spokojna, z drugiej wolnorynkowa, a także gotowa do głębokich reform.
Według Poncyljusza szansą dla PJN mogą być rozłamy w PO i PiS.
Będzie nam wtedy łatwiej. Póki co scena jest bardzo zabetonowana, ale obie partie są tak poszerzone, że muszą nastąpić pewne pęknięcia. (...) Wówczas pojawi się szansa dla naszego środowiska.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA