fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Najnowszy sondaż - Platforma po exposé traci 8 procent

W Sieci Opinii
Exposé premiera Donalda Tuska nie tylko wywołało falę komentarzy, ale również poruszyło procentowe punkty poparcia
Z badania TNS OBOP dla Gazety Wyborczej wynika, że Platforma Obywatelska straciła 8 procent w porównaniu z sondażem z początku listopada. PiS ma 24 procent (2 procent więcej). SLD otrzymałoby 9 procent (wzrost o 2 procent), Ruch Palikota - 8 procent oraz PSL bez zmian - 5 procent. "Ziobryści" mogą liczyć na 3 proc. poparcia.
Spadek w sondażach skomentował Grzegorz Schetyna:
Zakładaliśmy, że przy trudnych wyzwaniach, trudnych projektach, będziemy musieli liczyć się z tym, że to poparcie może być mniejsze. Ludzie się boją zmian, to jest oczywiste. Dlatego dobrze, że premier opisał to w tak wyraźny sposób i mamy dużo czasu do wyborów, żeby wytłumaczyć to ludziom, przeprowadzić w najmniej radykalny sposób. A że trzeba to robić - cała Europa to robi.
Szef klubu PO Rafał Grupiński powiedział:
W pierwszych powyborczych sondażach zwycięzcy zazwyczaj wypadają lepiej niż w wyborach, potem ta premia się kończy. Po zapowiedziach cięć w exposé nie mogliśmy spodziewać się zysków.
Po wyborach nawet sondaże i niezadowolenie społeczne nie są już problemem dla partii rządzącej. Cóż, tego mogliśmy się spodziewać.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA