fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy – poniedziałek 25 czerwca

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]
Nie będzie legalizacji internetowego piractwa
Sylwia Czubkowska
Karta wolności w internecie ma zabezpieczyć interesy osób korzystających z sieci. Michał Boni, minister cyfryzacji, zapowiadał, że karta będzie odpowiedzią na protesty po podpisaniu ACTA. Ma spowodować, że regulacje prawne związane z internetem będą tworzone w sposób kompetentny. Właśnie pojawiły się pierwsze wnioski z prac ekspertów, które mają być podstawą karty.
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=414950 (dostęp płatny)
Rusza wirtualny urzędnik
AR
Na stronach internetowych urzędu miasta w Olsztynie pojawi się wkrótce wirtualny urzędnik, który będzie pomagał interesantom w załatwieniu spraw urzędowych, takich jak wydanie dowodu osobistego, prawa jazdy czy zarejestrowanie działalności gospodarczej.
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=414895 (dostęp płatny)
Możemy nie zdążyć z e-rejestrem przewoźników
Piotr Szymaniak
Do końca roku Polska ma wdrożyć krajowy rejestr elektroniczny przedsiębiorstw transportu drogowego. Tymczasem przepisy znajdują się dopiero na etapie założeń do projektu ustawy.
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=414870 (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
33 tysiące procent zysku
Tomasz Świderek
Dwie wielkie firmy technologiczne – Apple i Microsoft – przedstawiły rozwiązania, które w najbliższych miesiącach będą miały kluczowe znaczenie dla przychodów tych spółek W obu przypadkach pierwszą reakcją rynku był spadek cen akcji spółek.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1153487_33_tysiace_procent_zysku.html (dostęp płatny)
Przybywa e-handlowców, przyciągają niskie koszty
Dariusz Wolak Piotr Mazurkiewicz
Prowadzenie małego e-sklepu kosztuje tylko kilkaset złotych rocznie. To powód boomu w sieci. Sprzedaż elektroniczna to w Polsce od dawna najszybciej rosnący segment rynku handlowego. W tym roku w e-sklepach oraz na serwisach aukcyjnych wydamy 5,6 mld euro, ponad 24,4 proc. więcej niż w 2011 r. Co więcej, według badania Gemius oraz serwisu okazje.info w 2012 r. 87 proc. e-handlowców spodziewa się poprawy swoich wyników.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1153429_Przybywa_e-handlowcow_przyciagaja_niskie_koszty.html (dostęp płatny)
Sieci szerokopasmowych przybywa bardzo powoli
Artur Osiecki
Województwa zbudowały dopiero 116 km sieci internetowych. Prace nie ruszyły jeszcze choćby w Wielkopolsce i na Mazowszu. Część pieniędzy z regionalnych programów operacyjnych województwa przeznaczyły na budowę sieci szerokopasmowego Internetu. Z zawartych dotychczas umów o unijne dofinansowanie wynika, że w regionach przybędzie łącznie 13 814 km.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1153480_Sieci_szerokopasmowych_przybywa_bardzo_powoli.html (dostęp płatny)
ACTA i spór o proporcjonalność
Tomasz Tadeusz Koncewicz
Dyskutując o tej umowie, nie można zaakceptować logiki przyjętej przez strony konfliktu, a więc „sieć" z jednej strony (apoteoza wolności) i rząd z drugiej (szeroka ochrona własności). Dotknięta jest ona błędem uproszczenia według podejścia „albo – albo". Trzeba raczej przyjąć perspektywę systemową i dopiero wtedy próbować odpowiedzieć na fundamentalne pytanie o dobór przyjętych środków i dokonanych wyborów normatywnych służących realizacji celu.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1153380_ACTA__i_spor__o_proporcjonalnosc.html (dostęp płatny)
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA