fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Gross: uwaga na ryzykowne aktywa

Bill Gross, który w Pacific Investment Management Co. (PIMCO) zarządza Total Return Fund, największym na świecie funduszem powierniczym, ostrzega przed ryzykownymi aktywami
Uważa, że giełdy akcji są wrażliwe, gdyż „opróżnia się worek trików monetarnych". Z kolei Peter Elston z Aberdeen Asset Management twierdzi, że jego firma, zarządzająca aktywami, jest w dobrej sytuacji, gdyż już w marcu zaczęła niedoważać akcje w swoim portfelu inwestycyjnym.
To głosy dużych graczy na rynkach finansowych. Gross zarządza 261 miliardami dolarów, zaś aktywa Aberdeen wynoszą 270 mld USD. – Gospodarki nadal będą się kurczyć – prognozuje Elston. Jego zdaniem inwestorzy w końcu dojdą do wniosku, że rządy nie będą zdolne do takich działań, jak to miało miejsce w ostatnich latach.
Na giełdach regionu Azja-Pacyfik dominują zniżki po wczorajszych mocnych spadkach w Nowym Jorku, gdzie indeks Standard&Poor's500 stracił 2,2 proc. Powodem wyprzedaży akcji sa złe wiadomości gospodarcze z Chin, USA i Europy. Część giełdowych graczy rozczarował amerykański bank centralny, który w środę, mimo obcięcia prognozy wzrostu PKB w największej gospodarce świata, nie zdecydował się na trzecią rundę luzowania polityki pieniężnej, lecz ograniczył się do przedłużenia operacji Twist polegającej na zamianie krótszych obligacji w swoim portfelu na dłuższe. Chce przez to zmniejszyć rentowność zwłaszcza dziesięcioletnich obligacji skarbowych od której uzależnione są koszty m.in. kredytów hipotecznych.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA