fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Dziś rewizyta w BBN

Bogdan Klich, minister obrony narodowej
Rz: Jakich argumentów musiał pan użyć, by przekonać szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysława Stasiaka do rządowej propozycji w sprawie wycofania wojsk z Iraku?
Bogdan Klich: Jestem zadowolony z tego spotkania również dlatego, że nie musiałem używać dodatkowych argumentów. Zapewniłem ministra Stasiaka, że nasza propozycja w sprawie wycofania polskiego kontyngentu z Iraku ograniczy do minimum wszystkie zagrożenia, które z tą operacją mogą się łączyć. Zagwarantowałem też, że Polska jest dobrze przygotowana do tego, aby w sposób rozsądny, stabilny i bezpieczny ją przeprowadzić. Minister Stasiak przyjął moje słowa ze zrozumieniem i satysfakcją. Uznał też, że kompromis w tej sprawie może zostać osiągnięty bez dodatkowych ekspertyz czy dokumentów. Ma pan ogromną siłę przekonywania, czy minister Stasiak ma takie same poglądy jak pan?
Poinformowałem szefa BBN o tym, co jest w uzasadnieniu wniosku do prezydenta, który trafi pod obrady Rady Ministrów. Nie było potrzeby przedkładać więc dodatkowych wyjaśnień w tej sprawie. Wniosek do prezydenta to dopiero początek przygotowań akcji wychodzenia naszych wojsk z Iraku. Czy resort obrony będzie w tym zakresie współpracował z BBN i Kancelarią Prezydenta? Liczę na dobrą współpracę zarówno z biurem, jak i Pałacem Prezydenckim. Po moim spotkaniu z ministrem Stasiakiem mam wrażenie, że zapanował klimat zrozumienia. Uważam, że między MON i BBN powinna być kontynuowana wymiana poglądów w sferze bezpieczeństwa. Kiedy następne spotkanie? Już dziś składam rewizytę ministrowi Stasiakowi. Przyjąłem zaproszenie na przedświąteczne spotkanie opłatkowe w BBN.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA