fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Midas rozmawia z Huawei

Bloomberg
Akcje NFI Midas drożeją silnie po tym, jak fundusz kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka podał dziś, że podpisał list intencyjny z chińskim dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego Huawei ws. budowy ogólnopolskiej sieci LTE i jej finansowania
W liście Huawei zobowiązał się pomóc NFI Midas w zdobyciu kredytu kupieckiego (vendor financing), za pomocą którego NFI chce sfinansować projekt, którego wartość oszacowano na 235-300 mln euro.
Jak podał w komunikacie fundusz „strony Listu Intencyjnego wstępnie oszacowały, że w ramach formuły vendor financing mogłoby być pokryte ok. 85 proc. wartości projektu". NFI Midas jest właścicielem spółek Mobyland i CenterNet, posiadających częstotliwości radiowe z zakresu 1800 MHz. W tym roku przejmie też Aero 2, które dysponuje pasmem 900 MHz i 2,6 GHz. Na bazie tych zasobów fundusz buduje sieć mobilnej transmisji danych, którą udostępnia w modelu hurtowym partnerom. Do tej pory jedynym klientem giełdowej grupy był Cyfrowy Polsat. Dołączy do niego także Polkomtel, którego Zygmunt Solorz-Żak przejmie do połowy listopada. Operator sieci Plus obecnie korzysta z usług grupy Midasa w prowadzonych testach LTE.
Na mocy Listu Intencyjnego, Midas i Huawei, zobowiązały się do wynegocjowania w dobrej wierze umów, w których to określą szczegółowe zasady współpracy. List obowiązuje do czasu podpisania kontraktów. W komunikacie NFI nie podano, czy projekt, o którym mowa w liście to element, czy całość sieci, jaką wybuduje grupa Midasa. Zgodnie z dotychczasowymi planami, spółka chciała sfinansować budowę sieci LTE m.in. ze środków pozyskanych z emisji akcji z prawem poboru. 15 listopada wznowione zostanie NWZ NFI Midas, które zagłosuje w sprawie emisji od 548 mln do 1,77 mld walorów. Część z nich stanowić ma zapłatę za udziały Aero 2, które wyceniono na 548 mln zł.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA