fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Bilanse EuRoPol Gazu nadal nie są zatwierdzone

Bloomberg
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom posiedzenie Rady Nadzorczej spółki EuRoPol Gaz, do której należy polski odcinek gazociągu jamalskiego, dziś się nie odbyło
Spółka do tej pory nie ma zatwierdzonych sprawozdań finansowych z ostatnich pięciu lat. Głównymi udziałowcami EuRoPol Gazu są rosyjski koncern Gazprom i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, każdy z pakietem 48 proc. akcji.
W piątek zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej, w związku z przyjazdem do Warszawy wiceprezesa Gazpromu – Aleksandra Miedwiediewa, a mimo to posiedzenie nie odbyło się. Brak uzgodnień w sprawie sprawozdań wynikał ze sporu, jaki toczyli obaj udziałowcy jeszcze dwa lata temu. Ale wydawało się, że po pozytywnym zakończeniu renegocjacji wieloletniego kontraktu gazowego miedzy Polska i Rosją, spór został zażegnany.
Tym bardziej, że Gazprom zyskał umorzenie zobowiązań wobec spółki, w zamian godząc się na upust w cenie gazu, sprzedawanego PGNiG-owi. Równocześnie obie strony ustaliły maksymalny poziom zysku, jaki ma mieć EuRoPol Gaz.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA