fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Polowanie na czarownice nas zabije

Katarzyna Piekarska
Fotorzepa, Darek Golik
Katarzyna Piekarska uważa, że do rozliczeń w SLD dążą działacze, którzy nie pracowali przy kampanii, ale zobaczyli szansę przejęcia partii
W terenie zaczęły się powyborcze rozliczenia. Czy w Sojuszu dojdzie do głębokich zmian?
Katarzyna Piekarska: Musimy ocenić kampanię i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego osiągnęliśmy tak niezadowalający wynik. Mieliśmy dobry program i interesujących kandydatów, a mimo to nie umieliśmy przekonać Polaków do naszej wizji państwa. Jeżeli nie odpowiemy sobie na pytanie dlaczego, tylko skupimy się na rozliczeniach, to tej partii nie będzie. Włodzimierz Czarzasty mówi:  ekipa, która doprowadziła  do wyborczej porażki, musi się spakować i odejść do drugiego szeregu.
Włodzimierz Czarzasty przez wiele miesięcy był doradcą lidera Grzegorza Napieralskiego. Mogłabym więc powiedzieć, że mówi o sobie. Ale dzisiaj nie wolno wypychać nikogo. Wszyscy jesteśmy potrzebni partii. Przed nami trudne cztery lata i głos lewicy powinien być słyszalny. Nie tylko w sprawach światopoglądowych, ale także społecznych i gospodarczych. Rozumiem, że są wśród nas koledzy, którzy nie byli obecni w kampanii, a dziś poczuli szansę przejęcia formacji. Tyle że może się okazać, iż przejmują masę upadłościową. Ale ktoś chyba musi odpowiedzieć za porażkę wyborczą? Tak, ale nie może to być formuła polowania na czarownice. Po czymś takim będziemy tylko słabsi. Janusz Palikot twierdzi, że w terenie wielu ludzi z SLD puka do jego partii. Czy tak się dzieje? Nie sądzę. Raczej czekają na sygnał do dalszego działania. Ale jeżeli jedynym sygnałem będzie to, że grupy decyzyjne wzięły się za łby i podgryzają sobie gardła, to możliwe, że wówczas zaczną pukać do Palikota. Czy politycy SLD dostają od PO propozycje przejścia? Podobno pani sama dostała ofertę wejścia do rządu? Nie wiem, kto jakie propozycje dostał. Ja w tej chwili jestem skupiona na przygotowywaniu propozycji zmian w statucie, które umożliwią nam bardziej nowoczesne działanie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA