fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Polskie lotniska na targach w Berlinie

materiały prasowe
Lotnisko Chopina oraz powstające lotniska Lublin i Modlin uczestniczyły w World Route Development Forum w Berlinie. - Walczymy o przewoźników i pasażerów - mówi dyrektor Chopina Michał Marzec
Lotnisko Chopina trzeci raz z rzędu uczestniczyło jako wystawca w konferencji World Route Development Forum. Impreza odbyła się w 2 - 4 października w Berlinie.
Word Route Development Forum (nazywana także skrótowo „World Routes") jest największym spotkaniem branży lotniczej na świecie. Przedstawiciele 300 linii lotniczych i ponad 800 lotnisk ze wszystkich kontynentów rozmawiali na temat możliwości uruchamiania nowych połączeń i zwiększania częstotliwości połączeń już obsługiwanych. - Tutaj trzeba być, bo konkurencja nie śpi. Walczymy o przewoźników i pasażerów z lokalnymi konkurentami z Budapesztu, Pragi, Kijowa i Berlina. Zaznaczamy swoje istnienie i przekonujemy, że latanie do Warszawy się opłaca - mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina.
Stoisko warszawskiego portu było chętnie odwiedzane na berlińskich targach. Uczestnicy imprezy mogli tu m.in. zagrać na konsoli w piłkę nożną i wygrać gadżety związane z piłkarskimi Mistrzostwami Europy, które w czerwcu przyszłego roku odbędą się w Polsce. - Obecność na targach jest elementem naszej długofalowej strategii promocyjnej. Efekty rozmów przeprowadzonych w Berlinie nie pojawią się natychmiast, ale każda tego typu impreza wzmacnia wizerunek naszego portu jako atrakcyjnej destynacji, w którą warto zainwestować. - podsumowuje Marzec. Udział lotniska Chopina w World Route Development Forum został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Swoje stoiska na targach miały także dwa nowe polskie porty lotnicze: Lublin i Modlin.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA