fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Samorządy niechętnie sięgają po dotacje na tereny pod inwestycje

Resort gospodarki po raz kolejny przyjmuje wnioski od samorządów o dofinansowanie dokumentacji terenów pod inwestycje. Na gminy i powiaty czeka prawie 6 mln zł
Chodzi o środki z programu operacyjnego „Innowacyjna gospodarka" (poddziałanie 6.2.2.) na przygotowanie dokumentacji terenów inwestycyjnych przez samorządy. To ostatni w tym roku konkurs (z budżetem 6 mln zł) na „niechciane" przez samorządy dotacje.  „Niechciane", bo choć to jeden z dwóch rodzajów grantów w „Innowacyjnej gospodarce" adresowanych wyłącznie do samorządów to dotychczas zakontraktowano tylko 19,8 mln zł ze 100 mln zł na lata 2007-2013. Samorządy podpisały jedynie 40 umów o te dotacje.
Jak informują przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki ostatnio gminy bardziej zainteresowały się tymi środkami, bo w poprzednim konkursie (w sierpniu) złożono rekordowo dużo wniosków – 16. Zwykle samorządy składały ich po kilka. Resort gospodarki zapewnia też, że nie ma zagrożenia co do wykorzystania tych dotacji, ale jednocześnie czeka na decyzję Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Komisji Europejskiej co do przesunięcia 20 mln zł na inne projekty. W bieżącym konkursie gminy i powiaty mogą aplikować o pieniądze do końca października. Czeka na nie 5,97 mln zł. To m.in. pieniądze na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu, w tym ocenę stanu infrastruktury technicznej, analizę kosztów uzbrojenia czy analizy formalno-prawne dotyczące nieruchomości.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA