fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pawlak wybrał wiceministra do spraw górnictwa

Wicepremier Waldemar Pawlak potwierdził wczoraj „Rz”, że na swego zastępcę ds. górnictwa w resorcie gospodarki wyznaczy Eugeniusza Postolskiego.
Prośba o jego nominację miała trafić do premiera wczoraj wieczorem.
– To dobra wiadomość dla górniczego środowiska – mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień ‘80”. – Premier Pawlak dotrzymał słowa, bo obiecał górnikom podczas wizyty z okazji tragedii w Halembie ministra ze Śląska i z branży. Postolski zna temat. Mnie jego nominacja cieszy. Postolski pochodzi z małopolskiego Sulechowa. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którą ukończył w 1977 r. Zaraz po studiach rozpoczął pracę w kopalni Makoszowy w Zabrzu. Spędził tam blisko 20 lat. W latach 1992 – 1996 był jej dyrektorem. Z kopalni Makoszowy Postolski trafił do Katowickiego Holdingu Węglowego. Był jego prezesem do 2001 r.Postolski ma też na swoim koncie zainicjowanie w latach 90. prac Komisji Trójstronnej – organu, który do dzisiaj ma pomagać w porozumieniu między Skarbem Państwa, pracodawcami i związkami zawodowymi. Komisja powstała za premierostwa Waldemara Pawlaka.
Do maja tego roku Postolski był prezesem Górnika Zabrze. Obecnie jest pełnomocnikiem zarządu Polskiej Techniki Górniczej w Tychach.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA