fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Premiera Makbeta w Szczecinie

materiały prasowe
Teatr Współczesny w Szczecinie zaprasza na "Makbeta" Williama Shakespeare'a w reżyserii Marcina Libera. Premiera odbędzie się 24 września
Szczeciński Teatr Współczesny obchodził w tym roku 35-lecie działalności. Wszystko zaczęło się w 1976 roku od „Jubileuszu" - prapremiery sztuki głośnego wówczas autora powieści „Konopielka" - Edwarda Redlińskiego.
Obecnie szczecińska scena jest otwarta na współpracę z pokoleniem młodych reżyserów.  Ich odważne realizacje budują repertuar teatru. Świadczą o tym najnowsze przedstawienia Współczesnego: „Pelikan, czyli pożegnanie mięsa" w reżyserii Natalii Korczakowskiej, "Judyta" -  Klemma, czy „Utwór o Matce i Ojczyźnie" – Marcina Libera, premiera jego najnowszego spektaklu –  „Makbet" Williama Shakespeare'a – odbędzie się w najbliższą sobotę.
Kolejne  premiery na Dużej Scenie to: "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza w reżyserii Ireny Jun oraz „Kaligula" Alberta Camusa w reżyserii Anny Augustynowicz, która od niemal dwudziestu lat jest dyrektorem artystycznym teatru.
Więcej informacji na stronie: www.wspolczesny.szczecin.pl
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA