Firma szkoleniowa musi mieć akredytację na prowadzenie kursów zawodowych nadających formalne uprawnienia. Przy innych kursach takiego wymogu nie ma
Przedsiębiorcy kierujący zatrudnionych na szkolenie pytają organizatorów o akredytację. Od jej posiadania uzależniają skierowanie. Bez akredytacji nieodpłatne świadczenie (szkolenie na koszt zakładu) będzie stanowić dla pracownika przychód do opodatkowania - tłumaczą pracodawcy. Powołują się przy tym na takie właśnie stanowisko biura prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej z 26 lutego 2007 r. (DF z 28 lutego br.), zawarte w odpowiedzi napytanie DOBREJ FIRMY. Moim zdaniem nie jest to prawidłowy pogląd.Akredytacja jest rodzajem atestu potwierdzającego spełnianie przez firmy szkoleniowe określonych wymogów oraz wysoką jakość prowadzonego kształcenia. Nadaje ją w drodze decyzji administracyjnej kurator oświaty po ocenie działalności placówki przez specjalny zespół. Sprawdza on, czy ośrodek szkoleniowy:-zapewnia bazę wyposażoną w środki dydaktyczne,-zatrudnia wykwalifikowaną kadrę,-opracowuje i udostępnia materiały metodyczno-dydaktyczne.Wynika tak z art....
Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Oferta promocyjna: dostęp do treści rp.pl już od 9,90 zł za miesiąc!
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.
KUP TERAZ
×
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.