fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Podaż magazynów ciągle duża

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Magazyny na wynajem: powierzchnie logistyczne czekają na najemców
Podaż magazynów ciągle jest duża. Najniższe wyjściowe stawki czynszowe wynoszą ok. 3 euro za mkw. miesięcznie, ale w miejscowościach podwarszawskich.
> Przeciętny wywoławczy czynsz za powierzchnię magazynową pod Warszawą wynosi ok. 3,7 euro za mkw. Stawki są jednak bardzo zróżnicowane – od 2,8 euro za 1 mkw. miesięcznie (np. w Point Park Mszczonów, gdzie dodatkowo najemca płaci euro za każdy metr w ramach kosztów eksploatacyjnych), do 5,5 euro za mkw. hali w Marki Industrial Park, gdzie koszty eksploatacyjne wynoszą 1,2 euro za mkw.
> Natomiast średnia stawka najmu magazynu w samej Warszawie wynosi 4,9 euro za mkw., a różnice w wysokości czynszów w poszczególnych obiektach są mniejsze niż wokół miasta.
> Najniższe stawki w stolicy oscylują na poziomie 4,1 euro za mkw. – za tyle można np. wynająć hale w City Point przy ul. Matuszewskiej. Tu dodatkowe koszty wynoszą 1,2 euro za mkw.
> Droższe magazyny czekają na najemców np. w Żerań Parku – 5,3 euro za mkw. czynsz i 1,2 euro za mkw. opłata eksploatacyjna miesięcznie, czy w Warsaw Distribution Center – 5 euro za mkw. miesięcznie oraz 1,2 euro za mkw. opłata eksploatacyjna.
> Pustych hal, zwłaszcza pod Warszawą, wciąż jest bardzo dużo, w różnym standardzie i wielkości. Jest więc w czym wybierać, a negocjacje nadal przynoszą obniżki stawek wyjściowych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA