fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Samorządy zdobyły ponad połowę częstotliwości 3,6-3,8 GHz

Do początku października Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził łącznie 61 lokalnych przetargów na częstotliwości z zakresu 3,6-3,8 GHz, z których 47 zakończyło powodzeniem, a 14 pozostało bez rozstrzygnięcia.
Zgodnie z zamierzeniami UKE większość postępowań wygrały jednostki samorządowe. Przypadło na nie 57 proc. rozdysponowanych do tej pory częstotliwości. W 6 obszarach przetargowych Województwa Wielkopolskiego wygrał Urząd Marszałkowski tegoż województwa. I to na razie największy beneficjent przetargów na zakres 3,6-3,8 GHz. Urząd marszałkowski zdobył również częstotliwości w 3 obszarach przetargowych Województwa Zachodniopomorskiego. W podlaskiem wygrał w 3 obszarach, ale w 4-tym częstotliwość uzyskało miasto Białystok. W innych rejonach kraju w przetargach często z powodzeniem startowały władze gminne i powiatowe, czy też urzędy miejskie (m.in. Gliwice, Sanok, Gorzów Wielkopolski).
W 6 z 47 zakończonych postępowaniach wygrywały wprwadzie nie jednostki samorządowe, ale instytucje publiczne: Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet i Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Prywatni przedsiębiorcy uzyskali rezerwacje częstotliwości w 13 obszarach przetargowych. Między innymi Telekomunikacja Novum na Śląsku, czy Powszechna Agencja Informacyjna na Mazowszu. MNI wygrało jedne przetarg, ale złożyło do UKE wniosek o rezygnację z częstotliwości. Według informacji z UKE wielcy operatorzy na ogół nie interesowali się lokalnymi przetargami. Łącznie UKE musi przeprowadzić postępowani na 62 obszarach przetargowych.{loadposition artrek}
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA