Nieruchomości

Namiastka domu na święta

– Jeszcze tylko choinka i święta będą w miarę normalne – mówią Lewandowscy
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Mieszkanie zastępcze dostała rodzina Lewandowskich z Otwocka. Ich dom zburzył jego nowy właściciel. W sprawie trwa śledztwo.
– Teraz będziemy mieszkać przynajmniej w jakichś godziwych warunkach – cieszy się Kamila Lewandowska, córka Krzysztofa. – Warunki mamy bez porównania lepsze niż w starym przedszkolu, w którym dotąd koczowaliśmy.
Starostwo powiatowe przekazało im klucze do nowego mieszkania. – Na razie na pół roku z możliwością przedłużenia – mówi Mirosław Pszonka, wicestarosta. – Nie zostawimy tych ludzi w potrzebie. O sprawie pisaliśmy przed tygodniem. Dom Lewandowskich został zburzony przez nowego właściciela działki. Bez żadnego ostrzeżenia i z całym dobytkiem w środku. Wszystkiemu biernie przyglądali się policjanci.
Rozbiórka była możliwa z powodu dwóch różnych systemów numeracji ulicy: miejskiej i powiatowej. – Nie zostawię tak tej sprawy. Będę walczył o sprawiedliwość. Tylko boję się, że sprawa będzie zamieciona pod dywan – dodaje Krzysztof Lewandowski. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na utratę zdrowia lub życia. – W tej chwili nikomu nie zostały postawione zarzuty. Toczy się postępowanie wyjaśniające – mówi Paweł Witan, prokurator nadzorujący sprawę. – Trudno jest powiedzieć, kiedy się zakończy, mamy do przesłuchania bardzo wiele osób. Musimy przesłuchać nie tylko bezpośrednich świadków zdarzenia, lecz także urzędników – wyjaśnia. Prokuratura nie zajmie się za to biernością policjantów. Także otwocka policja nie zamierza przeprowadzić postępowania wewnętrznego. – Możemy to zrobić tylko w przypadku, gdyby ktoś złożył taką skargę – mówi sierżant Jarosław Sawicki, rzecznik tamtejszej policji. – Nie mam do tego głowy. Teraz muszę odsapnąć i zdecydować, co robić dalej – mówi zmęczony Lewandowski. [b]Czytaj więcej w [link=http://www.zw.com.pl/temat/1.html]Życiu Warszawy[/link][/b]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL