Kraj

Caritas pomaga Polonii

Fotorzepa, PK Piotr Kowalczyk
Artykuły żywnościowe, odzież zimowa, środki czystości - te wszystkie artykuły o wartości sięgającej pół miliona złotych trafią do potrzebujących Polaków zamieszkujących Białoruś i Ukrainę.
Paczki dla Polonii przygotowuje i wysyła po raz czwarty Caritas Polska we współpracy z Biurem Polonijnym Kancelarii Senatu RP.
Odbiorcami pomocy jest pięć tysięcy najbardziej potrzebujących polskich rodzin mieszkających na Wschodzie. Z pomocy skorzystają: osoby starsze, ubodzy, rodziny wielodzietne. Środki na zakup odzieży i żywności przekazała Kancelaria Senatu RP. Partnerami w przekazywaniu darów z Polski są Caritas na Białorusi i Ukrainie.
Pierwszy transport wyruszył wczoraj na Białoruś. Produkty trafią do rodzin zamieszkujących diecezję grodzieńską. Ksiądz Witalij Dobrołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Grodzieńskiej, z którą Caritas Polska od wielu lat współpracuje dziękuje Polakom za ogromne zaangażowanie pomoc swoim rodakom. Jak podkreśla - wsparcia, którego od wielu lat udziela im Caritas, potrzebuje wiele rodzin wielodzietnych i osób starszych. Kolejne transporty są już w przygotowaniu i zostaną wysłane w najbliższym tygodniu. Te dary trafią do ubogich Polaków z diecezji lwowskiej i kamieniecko-podolskiej na Ukrainie.
Źródło: Polskie Radio

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL