Polityka

Posłowie wyprosili przesłuchanie

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Happening parlamentarzystów: Wassermanna i Kempy w Sejmie.
Sejm. Stoliczek pokryty licznymi dokumentami. Siedzą przy nim parlamentarzyści PiS - Zbigniew Wassermann i Beata Kempa. Głosami PO usunięto ich niedawno ze składu komisji śledczej mającej badać aferę hazardową. Nad nimi wielki transparent z napisem „Przesłuchajcie nas! PO blokuje prace komisji hazardowej”
- Protestujemy przeciwko działaniom parlamentarzystów PO, którzy uniemożliwiają normalne prace komisji śledczej, pragnąć zablokować odkrycie prawdy przez komisję hazardową - mówi „Rz” poseł Zbigniew Wassermann, były koordynator służb specjalnych. [b][wyimek]Przesłuchanie Kempy i Wassermanna odbędzie się 28 grudnia[/wyimek][/b]
Przed kilkunastoma dniami na wniosek posłów PO Beata Kempa i Zbigniew Wassermann zostali wykluczeni ze składu komisji śledczej badającej tzw. aferę hazardową. Powód? Pracując w rządzie PiS składali wnioski do przygotowywanej wówczas ustawy hazardowej. Politycy PO swój wniosek uzasadnili tym, że w komisji śledczej nie mogą zasiadać osoby, które zostaną przez nią przesłuchani jako świadkowie. Opozycja: PiS i SLD nie kryje oburzenia i podkreśla, że to próba przysłowiowego odwracania kota ogonem, bowiem media ujawniły nieprawidłowości w pracach nad ustawą hazardową nie za rządów PiS, a właśnie PO. - To co dzieje się w komisji obecnie to cyrk. Pracują w niej posłowie PO nie mający certyfikatu dostępu do informacji niejawnych; panuje bałagan w dokumentach. Robi się wszystko by nic nie wyjaśnić - uważa Beata Kempa. Wczoraj poseł Bartosz Arłukowicz (Lewica) złożył wniosek by posłów PiS przesłuchać dzisiaj. Argumentował, że wówczas w piątek Sejm mógłby przywrócić ich do komisji. Propozycja została jednak odrzucona przez PO, ale szef komisji Mirosław Sekuła poinformował, że posłowie PiS zostaną przesłuchani 28 grudnia. - Jestem w stanie stanąć przed komisją w każdej chwili. Ale PO robi wszystko by prace komisji zablokować - mówił dziś Wassermann. Happening posłów PiS wywołał zainteresowanie nie tylko dziennikarzy. „Dobry pomysł” - komentowali przechodzący obok stolika parlamentarzyści PSL.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL