Notowania

Zagranica sprzedawała dziś akcje

Inwestorzy nie zaliczą środowej sesji do udanej. Na rynku przez cały czasprzeważały spadki. Indeks WIG spadł o 1,64 proc. Słabiej poradziły sobienajwiększe firmy
Indeks WIG 20 zniżkował o 2,30 proc. Obroty na całym rynku wyniosły 1,82 mld zł (wczoraj 1,56 mld zł). Skok obrotów warszawscy maklerzy komentują wzmożona aktywnością zagranicy, która w środę sprzedawała nasze papiery. Widać to m.in. po wysokich obrotach na takich spółkach jak Pekao SA i PKO BP, czy KGHM. Akcje wszystkich wymienionych firm spadły solidarnie o około 4 proc. Naszemu rynkowi na pewno nie pomagają obawy o kondycję finansową Grecji.
I choć rząd tego kraju zapewnia, że nie ma ryzyka niewypłacalności to jednak klimat inwestycyjny w Europie wyraźnie spadł. Na szerokim rynku mocno zwyżkowały walory Internet Group. Ich cena wzrosła o 8,5 proc., do 1,41 zł. Tak inwestorzy zareagowali na zgodę BRE Banku na restrukturyzację zadłużenia giełdowej spółki. Drożały tez papiery Betacomu (o 7,8 proc.) i Dropu (6,6 proc.). W obu przypadkach zwyżkom nie towarzyszył jednak wzmożony obrót.
Na drugim biegunie znalazł się One2One. Kurs tej firmy spadło blisko 9,2 proc., do 5,55 zł. Inwestorzy mogli dyskontować fakt, że nowa ustawa hazardowa bije w duże loterie esemesowe. Na rynku NewConnect udanie zadebiutowały prawa do akcji E-Kiosku. Kurs spółki zajmującej się dystrybucją gazet w internecie wzrósł o 174 proc., do 0,96 zł. Obroty debiutanta przekroczyły 1,9 mln zł. Coraz bardziej realne wydają się opinie części analityków, że w tym roku nie GPW nie będziemy widzieć rajdu Św. Mikołaja. Tym samym oddala się perspektywa zwyżek i wybicia górą. O godz. 16.45 indeksy giełd amerykańskich nieznacznie zwyżkują, co może wróżyć jutro w Warszawie ocieplenie nastrojów.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL