fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Twitter zagrożeniem dla brytyjskich firm?

Firmy, które dbają o bezpieczeństwo informacji, powinny zabronić pracownikom korzystania z Twittera i podobnych serwisów w czasie pracy
Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego na zlecenie świadczącej usługi IT firmy Morse.
Wyniki badania wskazują, że serwisy społecznościowe nie tylko obniżają produktywność pracowników, ale pośrednio mogą negatywnie oddziaływać na wizerunek marki i potęgować zagrożenia bezpieczeństwa. Jedna trzecia z blisko 1,5 tys. uczestników badania przyznała, że spotkała się z wrażliwymi informacjami korzystając z Twittera i podobnych portali. Jednak aż 84 proc. z nich nie widzi w tym nic złego twierdząc, że to, co umieszczają w sieci powinno być ich prywatną sprawą.
[srodtytul] Blisko 1,4 mld funtów strat[/srodtytul] - Popularność serwisów takich, jak Twitter i Facebook w ostatnich latach wyraźnie wzrosła. Rośnie więc też pokusa, by odwiedzać te witryny w godzinach pracy – mówi Philip Wicks z Morse. Jak wykazało badanie, ponad połowa brytyjskich pracowników biurowych korzysta z serwisów społecznościowych na własny użytek. Poświęcają oni na to średnio 40 minut tygodniowo. Kosztuje to ich pracodawców łącznie blisko 1,4 mld funtów rocznie.
Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA