fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

PKS w Żyrardowie na sprzedaż

Do 16 listopada Skarb Państwa czeka na zgłoszenia od chętnych do wzięcia udziału w aukcji na której chce sprzedać 85 proc. akcji przewoźnika. Cena wywoławcza to 3,4 mln zł
Aukcja ma rozpocząć się 20 listopada o godzinie 20. Cztery dni wcześniej upływa ostateczny termin zgłoszeń i wpłacenia wadium w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej czyli 340 tys. zł. Należący do SP pakiet 85 proc. akcji to 132.175 akcji, o wartości nominalnej 10,00 złotych każda. cena wywoławcza za jedną akcję wynosi 25,76 zł.
Zgodnie z ustawą o prywatyzacji pracownicy mają prawo do objęcie 15 proc. akcji. Resztę na listopadowej aukcji Skarb Państwa chce sprzedać jeden osobie. Minimalna wartości postąpienia został określona na 35 tys. zł. Zwycięzca ma zapłacić całą kwotę w ciągu 10 dni od zakończenia licytacji lub po uzyskaniu zgody prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub ministra spraw wewnętrznych i administracji, jeżeli będą one wymagane. Spółka zajmuje się m.in. transportem osób, obsługą i naprawą autobusów czy wynajmem nieruchomości.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA