fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Kto spiskuje, kto wyrzuca, a kto w remizie kuca

Piotr Gociek
Fotorzepa, Ryszard Waniek Rys Ryszard Waniek
Interesująca schizofrenia "Gazety Wyborczej" - na jednej stronie informuje, że Donald Tusk ma ponoć powody, by z rządu wywalić 8 ministrów, na drugiej stronie dodaje, że to wszystko wina CBA i Mariusza Kamińskiego.
[b][link=http://blog.rp.pl/gociek/2009/10/07/kto-spiskuje-kto-wyrzuca-a-kto-w-remizie-kuca/]skomentuj na blogu[/link][/b]
Czy to znaczy, że Tusk wyrzuca za niewinność, bo jest marionetką pisiorskiej specsłużby antykorupcyjnej, czy może Tusk zna jakieś fakty o Klichu, Radziszewskiej, Piterze czy Grupińskim, którymi nie podzielił się jeszcze z wyborcami? Może "Wyborcza" zna, to niech się podzieli.
Na froncie "Wyborczej" także info, że w badaniu prezydenckim Tusk ma 37 proc. poparcia. I komentarz, jaki to ten Tusk mocny. Ani słowa o tym, że jeszcze niedawno miał poparcia około 50 proc. Kto by tam zwracał uwagę na takie drobiazgi. Nie szkoda procentów, gdy płonie las róż, owiniętych perłami przez agentów CBA na swoich wypaśnych harleyach i w porsche carrerach.
W "Dzienniku Gazecie Prawnej" wypowiedź wicepremiera Schetyny jeszcze sprzed informacji o jego rychłym odwołaniu. Że będzie się bronił w aferze hazardowej biała księgą. W dzisiejszych czasach białe księgi szybko zamieniają się w białe flagi, a białe flagi w białe chusteczki.
Sensacyjna analiza Michała Karnowskiego w "Polska The Times" - PiS chce zniszczyć rząd Tuska przez rezygnacje z ataków na rząd. Zaiste, w innych krajach zwyczajowo opozycja w trudnych chwilach nie tylko nie zaprzestaje ataków na rząd, ale nawet zajmuje się jego obroną. W Polsce zresztą też - na przykład kiedyś PO aktywnie broniła rządu PiS. Nie broniła? Pytania wysyłajcie do Karnowskiego.
W "Super Expresie" ciekawe wieści o Zbigniewie Chlebowskim, kumplu Rycha, Grzesia i Mira. Po zawieszeniu w klubie, wybrał się do remizy strażackiej w Żarowie (miasteczko, które kiedyś doprowadził do bankructwa jako burmistrz). Tam odebrał w nagrodę hełm strażacki i został honorowym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak gdzieś w pobliżu zacznie się palić, to pamiętajcie drodzy mieszkańcy, Zbychu załatwi gaszenie na 90 procent. A jak nie on, to zadzwoni do ludzi Grzesia, żeby się włączyli w sprawę.
Pierwsza strona "Faktu" - prosto i konkretnie: "Czuma leci". Do Chicago? Mieszkańcy "małpiarni" (tak mistrz elegancji i stylu z PO, Stefan Niesiołowski, nazwał Polaków z tego miasta) na pewno się ucieszą.
"Lechu, nie sprzedawaj Polski!" apeluje do prezydenta Kaczyńskiego "Najwyższy Czas!" w związku ze zbliżającym się podpisem pod traktatem lizbońskim. Niestety - za późno. W takich sprawach zawczasu trzeba się zwracać do Ryszarda Sobiesiaka albo Jana Koska. Oni by wylobbowali nie tylko wstrzymanie traktatu, ale i parę miliardów dopłaty.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA