fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Muzeum zaprasza na studia o Warszawie

Jak działa stołeczny samorząd? Co kształtuje tożsamość i kulturę miasta? W Collegium Civitas będą uczyć o stolicy
Studium wiedzy o Warszawie i aglomeracji to nowy kierunek podyplomowy, który od października ruszy w prywatnym Collegium Civitas w Pałacu Kultury. Organizatorem studiów jest Muzeum Powstania Warszawskiego.
– Kierunek został stworzony z myślą o urzędnikach administracji lokalnej, działaczach organizacji pozarządowych, animatorach kultury czy pracownikach agencji reklamowych. Ale nie tylko – mówi dr Paweł Uklejski, wicedyrektor muzeum.
Na studia może się zapisać każdy, kto jest zainteresowany poznaniem tożsamości miasta, jego historii, kultury i architektury. O Warszawie uczyć będą osoby związane z Muzeum Powstania Warszawskiego, m.in. dyrektor instytucji Jan Ołdakowski, jego zastępca, a także szef Instytutu Starzyńskiego dr Dariusz Gawin. Wśród wykładowców są też m.in. Joanna Bojarska, dyrektor Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, i socjolog prof. Lena Dąbkowska-Cichocka, a także dziennikarze mediów lokalnych.
Studia będą trwały dwa semestry. W tym czasie słuchacze dowiedzą się też, jak skutecznie promować stolicę, by przyciągnąć do niej turystów i inwestorów. Nauczą się, jak tworzyć i zarządzać instytucjami kultury na przykładzie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zajęcia rozpoczną się na początku października i będą się odbywały co dwa tygodnie. Rekrutacja już się rozpoczęła. Na studia można się zapisać do końca tego miesiąca. Nauka kosztuje 2,7 tys. zł za semestr. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.civitas.edu.pl.
Od dwóch lat stolica jest też przedmiotem studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Studenci uczelni mogą chodzić na dodatkowe, ogólnouniwersyteckie wykłady varsavianistyczne, które prowadzi dr Marek Ostrowski. Na fakultety można już się zapisywać. Szczegółowe informacje na stronie [link=http://www.uw.edu.pl]www.uw.edu.pl[/link].
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA