fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Warszawa Stolicą Kultur

Snunit - Street Party 2008, fot Piotr Galas
materiały prasowe
Portal Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur zaprasza w ostatnią niedzielę sierpnia na trzecią edycję Wielokulturowego Warszawskiego Street Party - festiwalu ulicznego, którego celem jest promocja wielokulturowości
Wielokulturowe Warszawskie Street Party to wspólna zabawa wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu.
Kultury mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie prezentowane są poprzez muzykę, taniec, rękodzieło, naukę języków. Na terenie wielokulturowego miasteczka będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach tanecznych i językowych, poznać sztukę z różnych zakątków świata, skosztować etnicznych potraw, zrobić hennę, pomalować ciało w etniczne wzory.
Swoje kultury zaprezentują m.in. społeczności afrykańskie, arabskie, latynoamerykańskie, kaukaskie, społeczność indyjska, wietnamska, żydowska, ukraińska.
Ponadto, specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowana zostanie specjalna strefa zabawy dla dzieci, w której będą mogły uczestniczyć w warsztatach tańca, języka i zajęciach plastycznych i muzycznych, a także poznać gry pochodzące z różnych kultur.
W ramach festiwalu odbędzie się Konkurs na tytuł Króla i Królowej Parady. Z tej okazji 23 sierpnia zostaną zorganizowane bezpłatne warsztaty robienia masek i kostiumów, które poprowadzi litewski artysta i plastyk Linas Domarackas.
W czwartek 27 sierpnia w klubie Harenda odbędzie się Before Street Party. Wystąpi na nim senegalska grupa Djolof-Man, łącząca tradycyjne zachodnioafrykańskie rytmy z reggae i soulem. Po koncercie – impreza DJ-ska w rytmach afro, reggae, dancehallu, którą poprowadzą DJ Sam i DJ Mamadou.
Samo Street Party rozpocznie się 30 sierpnia o godz 13.00, a zakończy o 22.00. Organizatorzy zapraszają na After Street Party, które odbędą się w klubach: Powiększenie i Index.
[b]INDEX (ul. Krakowskie Przedmieście 24): Bollywood![/b]
Impreza klubowa w rytmach muzyki bollywoodzkiej, tollywoodzkiej i kollywoodzkiej. Gra DJ Don.
Start 22.00
[b]POWIĘKSZENIE (ul. Nowy Świat 27): aFrykasy[/b]
Impreza klubowa w rytmach afrobeatu, funku, soulu, reggae. Gospodarzem aFrykasów jest Grajek Krawiec, a 30 sierpnia gościnnie zagra DJ Mamadou.
Start 22.00
[ramka] WARSZAWA STOLICĄ KULTUR
WARSZAWSKIE WIELOKULTUROWE STREET PARTY 2009
30 SIERPNIA 2009, niedziela
parada: Pl. Bankowy – ul. Marszałkowska – ul. Świętokrzyska
finał: miasteczko wielokulturowe)- ul. Krakowskie Przedmieście
Szczegóły - [link=http://www.kontynent.waw.pl]www.kontynent.waw.pl [/link] [/ramka]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA