fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Zmiana adresu może odmienić życie

Cinemax
Amanda (Cameron Diaz), właścicielka firmy reklamowej produkującej zwiastuny do kinowych przebojów, mieszka w Hollywood, w ogromnej willi przy Bulwarze Zachodzącego Słońca.
Kate (Kate Winslet) jest dziennikarką rubryki ślubów londyńskiej gazety, ma po rodzicach niewielki domek na wsi. Obie są atrakcyjne, spełnione w pracy zawodowej, ale nie mają szczęścia do mężczyzn. Gdy tuż przed Bożym Narodzeniem ich ukochani zawiedli: jeden (Edward Burns) dopuścił się zdrady, drugi (Rufus Sewell) ogłosił zaręczyny z inną, obie dziewczyny chcą natychmiast zmienić chociaż otoczenie.
Poprzez Internet na dwa tygodnie wymieniają się domami, by w spokoju i samotności leczyć swe złamane serce. Ale zgodnie z regułami gatunku ów spokój – za ich przyzwoleniem – szybko zostaje zburzony. Zmiana adresów całkowicie i pozytywnie odmieni ich życie. Niestety na spodziewane od początku szczęśliwe zakończenie przyjdzie poczekać ponad dwie godziny. „Holiday” jest zdecydowanie za długi. Nancy Meyers, reżyserka i scenarzystka w jednej osobie, zbyt często celebruje wymyślone przez siebie sceny. W efekcie często zabawne sytuacje i dialogi giną w nadmiarze ekranowej „waty”.
[i]Sobota | Holiday *** 20.00 | Cinemax | Komedia romantyczna USA 2006[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA