fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Ostatni weekend "Figura Fest" - KONKURS

Podczas przeglądu zobaczymy m.in. spektakl ALdony Figury „Absynt”
Fotorzepa, Piotr Gęsicki Piotr Gęsicki
Letni przegląd Laboratorium organizuje już po raz trzeci, doskonale wyczuwając oczekiwania warszawiaków, którzy nie spędzają całych wakacji na urlopie. W poprzednich latach okazało się, że zainteresowanie spektaklami w okresie letnim wcale nie jest mniejsze niż w sezonie.
Główną bohaterką tegorocznego letniego przeglądu dotychczasowych dokonań tej sceny będzie Aldona Figura, reżyserka stale współpracująca z Laboratorium Dramatu. W trakcie „Figura Fest” zaprezentowane zostaną cztery przygotowane przez nią spektakle.
– Aldona Figura jest jedną z najciekawszych polskich reżyserek – mówi Tadeusz Słobodzianek. – Własny charakter pisma idzie u niej w parze z wiernością wobec tekstu dramatu. Aldona doskonale czuje laboratoryjną metodę „open source”, czyli wspólnej pracy dramaturga, reżysera i aktorów nad ostatecznym kształtem dramatu w trakcie prób. Każde przedstawienie traktuje jak rozmowę z widzem na tematy istotne. Zobaczymy przedstawienia, w których Figura mierzy się ze stereotypami polskich kobiet. Każde z nich odsłania obraz nietypowy, zazwyczaj wstydliwie ukrywany.
„Gardenia” jest jednym z pierwszych przedstawień w Polsce zajmujących się problemem kobiecego alkoholizmu. „Tiramisu” rozbija idealny obraz kobiet sukcesu, a „Absynt” bada motywy młodej kobiety, która w dniu ślubu popełnia samobójstwo. W ostatnim zrealizowanym w Laboratorium przedstawieniu – „Przylgnięciu” – Figura stara się z kolei zmierzyć z trudnym tematem stosunków polsko-żydowskich. Poza „Figura Fest” nie zabraknie innych produkcji Laboratorium. Przegląd rozpocznie energetyczne „Malambo” w reżyserii Ondreja Spisaka o kowalu, który zawarł z diabłem pakt gwarantujący mu życie wieczne. Zostanie przypomniane „111” w reżyserii Redbada Klijnstry, przejmujący tekst Tomasza Manna o nastoletnim mordercy rodziców. Laboratorium pokaże też ostatnią premierę: „Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś” – dramat Michała Walczaka rozprawiający się ze znudzonymi konsumpcją, desperacko poszukującymi miłości trzydziestolatkami. [i]III Przegląd Laboratorium Dramatu, Laboratorium Dramatu, ul. Olesińska 21, bilety na spektakle: 40, 35, 20 zł, karnet na cały przegląd: 100 zł, rezerwacje: tel. 0663 74 19 03, program: [link=http://www.labodram.pl]www.labodram.pl[/link], sobota (18.07) – niedziela (2.07)[/i] [ramka]KONKURS Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na spektakle "Figura Fest": 29 lipca - Przylgnięcie - 2 podwójne zaproszenia 30 lipca - Gardenia (o 21.00) - 3 podwójne zaproszenia 31 lipca - Absynt - 3 podwójne zaproszenia 1 sierpnia - Absynt - 3 podwójne zaproszenia 2 sierpnia - Maestro - 2 podwójne zaproszenia Wygra 13 pierwszych zgłoszeń na adres [mail=kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/mail]. W tytule należy wpisać nazwę i termin spektaklu. [b] Znamy już zwycięzców. Dziękujemy za udział w konkursie :)[/b][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA