fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Lufthansa w tarapatach, będą zwolnienia

AFP
Niemieckie linie lotnicze planują drastyczne cięcia w wydatkach, które mają zrekompensować straty wywołane przez kryzys gospodarczy
Dyrekcja Lufthansy nie wyklucza zwolnienia jednej piątej personelu, zatrudnionego w sektorze przewozów pasażerskich.
Tak wynika z listu do załogi, który wystosował szef tego działu Lufthansy Christoph Franz. Jego fragmenty opublikowały niemieckie media. Franz pisze w nim, że dochody sektora pasażerskiego Lufthansy nie pokryją w tym roku kosztów jego funkcjonowania.Dlatego spółka zamierza w przyszłym roku zaoszczędzić miliard euro. Plan oszczędnościowy nie wymienia konkretnych kroków, które miałyby doprowadzić do tego celu. Christoph Franz pisze jednak w swoim liście, że "usługi administracyjne" sektora pasażerskiego Lufthansy powinny zostać osiągnięte z załogą zmniejszoną o jedną piątą. Choć rzeczniczka Lufthansy twierdzi, że dyrekcja koncernu nie planuje zwolnień grupowych, to niemiecka prasa sugeruje, że pracę stracić może nawet kilkaset osób.
W pierwszym kwartale tego roku niemiecki przewoźnik odnotował 44 miliony euro strat. Dane za drugi kwartał mają zostać opublikowane pod koniec lipca. Jak napisał w swoim liście Christoph Franz, negatywna tendencja jeszcze się pogłębi.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA