fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Rycerze w końcu z tarczą

W rozegranym w niedzielę 12 lipca w meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II gospodarze Kraków Knights pokonali Gliwice Lions 35:26.
Po wyrównanej pierwszej kwarcie, ze wskazaniem na gości to debiutanci z Gliwic wydawali się być faworytem całego spotkania. Drugą odsłonę zdominowali jednak gospodarze grając skutecznie w ataku jak i znakomicie zatrzymując akcje ofensywne rywali.
Na przerwę Rycerze schodzili prowadząc 20:6. Trzecia kwarta była kopią pierwszej – znów przewagę mieli gliwiczanie, jednak Knights byli w stanie odpowiedzieć na przyłożenie gości akcją punktową w wykonaniu dobrze dysponowanego tego dnia Tomasza Budy.
Przełomowym momentem meczu było bezpieczne zagranie Rycerzy w trzeciej próbie, które niespodziewanie, po fantastycznej, 62-jardowej akcji biegowej, na przyłożenie zamienił Tomasz Żołty. Po przyłożeniu running backa rywali goście ponownie doszli rywali na zaledwie jedno przyłożenie, ale nie byli w stanie zatrzymać serii zagrań ofensywnej krakowian, która uwieńczona została zwycięskim kopnięciem z pola. Świetne zawody rozegrał running back gości Paweł Klawender zdobywając trzy przyłożenia po akcjach biegowych. Dodatkowo bardzo skutecznie wykonywał akcje powrotne po wykopach rywali, a w końcówce meczu efektywnie zastąpił kontuzjowanego rozgrywającego. W szeregach triumfatorów bardzo dobrze zagrał rozgrywający Wojciech Drąg, który przez cały mecz po profesorsku prowadził formację ofensywną swojej drużyny. Na słowa uznania zasługuje też gra jego kolei Piotra Kozuba, który wygrywał wszystkie podniebne pojedynki o futbolówkę. Mimo porażki Gliwice utrzymały trzecią, premiowaną awansem do play-off pozycję w tabeli Grupy Południowej PLFA II. Z jednym zwycięstwem w czterech spotkaniach Rycerze pozostali na piątym miejscu tej samej tabeli. Dla obu drużyn był to ostatni mecz przed przerwą wakacyjną. Kolejnym meczem Knights będzie starcie z debiutantem z Rudy Śląskiej – Warriors. Mecz ten zostanie rozegrany 23 sierpnia w Krakowie. Dzień wcześniej gliwickie Lwy zmierzą się wyjeździe z Bielawa Owls. [ramka][srodtytul]Kraków Knights – Gliwice Lions 35:26 (6:6, 14:0, 6:6, 6:28)[/srodtytul] [b]I kwarta[/b] [ul][li]0:6 przyłożenie Pawła Klawendera po 5-jardowej akcji biegowej [/li][li]6:6 przyłożenie po Piotra Kozuba po 24-jardowym podaniu Wojciecha Drąga [/li][/ul] [b]II kwarta[/b] [ul][li]12:6 przyłożenie Wojciecha Drąga po 1-jardowej akcji biegowej [/li][li]20:6 przyłożenie Tomasza Budy po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Piotr Kozub) [/li][/ul] [b]III kwarta[/b] [ul][li]20:12 przyłożenie Pawła Klawendera po 4-jardowej akcji biegowej [/li][li]26:12 przyłożenie Tomasza Budy po 10-jardowej akcji biegowej [/li][/ul] [b]IV kwarta[/b] [ul][li]26:18 przyłożenie Pawła Klawendera po 10-jardowej akcji biegowej [/li][li]32:18 przyłożenie Marcina Żółtego po 62-jardowej akcji biegowej [/li][li]32:26 przyłożenie Aleksego Żukowskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Paweł Babicz) [/li][li]35:26 24-jardowe kopnięcie z pola za trzy punkty w wykonaniu Damiana Sobczyka [/li][/ul] [/ramka]
Źródło: informacja prasowa / pzfa.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA