fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Zachód podtopiony po gwałtownych ulewach

W Słubicach spadło ponad 100 litrów wody na metr kwadratowy. Meteorolodzy: – Będą kolejne burze
Woda wdarła się między innymi do budynku szpitala w Słubicach (woj. lubuskie), Banku Zachodniego oraz Collegium Polonicum. – Nawałnica trwała najwyżej dwie godziny. Otrzymaliśmy 115 zgłoszeń, ale interwencji było znacznie więcej – mówi „Rz” Jacek Konsewicz, komendant słubickiej straży pożarnej.
Dziś zbierze się powołana przez burmistrza miasta komisja, która oszacuje straty. Wczoraj poziom wody w Odrze o osiem centymetrów przekraczał stan alarmowy. Gwałtowna burza wyrządziła też szkody w Gubinie, Żaganiu i Krośnie Odrzańskim. Najgorzej jest jednak tuż za naszą zachodnią granicą. We Frankfurcie nad Odrą od uderzenia pioruna zginął mężczyzna, a towarzysząca mu kobieta została ciężko ranna. W niemieckim mieście obowiązuje stan klęski żywiołowej.
W weekend burze szalały też w głębi Polski. Strażacy w Poznaniu 69 razy wyjeżdżali do zalanych piwnic i połamanych gałęzi. Podobnie było m.in. w Rzeszowie. Tymczasem meteorolodzy nie mają dobrych wieści. – W najbliższych dniach w dalszym ciągu można się spodziewać burz i opadów. Jedyny plus, że będzie ciepło – informuje Julita Cedzyńska-Ziemba, dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA