fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

U deweloperów sezon wielkiej wyprzedaży

Życie Warszawy
Promocja rocznika 2009 niekoniecznie musi kojarzyć się dziś z branżą motoryzacyjną. Deweloperzy idą w ślady dealerów aut i uruchamiają wyprzedaż gotowych mieszkań.
Tak jak na każdej wyprzedaży także u deweloperów można znaleźć atrakcyjne towary, które nie zostały kupione wcześniej ze względu na cenę. Choć zdarzają się i takie, które nawet po obniżce nie wzbudzają zainteresowania.
Rabaty na ostatnie mieszkania mają zmobilizować niezdecydowanych klientów. I udaje się to. Głównie dlatego, że zaletą takich propozycji jest fakt, że nabywca nie kupuje kota w worku. Może obejrzeć lokal, a nawet poznać swoich sąsiadów.
– W obecnej sytuacji rynkowej, poza ceną, najlepszym argumentem dla dewelopera jest fakt, że prace budowlane w inwestycji zostały już ukończone bądź są na finiszu– przyznaje Teresa Witkowska z Red Real Estate Development.
– Dla osób rozważających zakup mieszkania perspektywa natychmiastowego wprowadzenia się do lokalu jest bardzo kusząca. Wydaje się, że sceptycznie nastawionych możliwość otrzymania kluczy przed wakacjami przekonuje nawet bardziej niż uzyskany rabat – dodaje.
Chwytem marketingowym stosowanym dzisiaj przez deweloperów są natomiast ogłoszenia o kilku mieszkaniach w niezwykle niskiej cenie. Szybko można się jednak przekonać, że pełnią tylko rolę wabika na poszukiwaczy tzw. okazji. Promocja ma ściągnąć klientów do biura sprzedaży, a jeśli istnieje, dotyczy dużych i bardzo drogich mieszkań.
Spadek cen lokali mieszkalnych sprawił, że cały rynek mieszkaniowy przypomina teraz market z ogromnym szyldem „Wyprzedaż”. Z majowego raportu o rynku nieruchomości Oferty.net i Open Finance wynika, że ceny mieszkań w największych polskich aglomeracjach spadły do niespotykanego od lat poziomu. Stawki wywoławcze w Warszawie, Gdańsku czy we Wrocławiu są analogiczne do tych z początku 2007 roku.
Średnia cena ofertowa w Gdańsku (6465 zł/mkw.) była na podobnym poziomie ponad dwa lata temu. W Warszawie po raz pierwszy od przeszło dwóch lat spadła poniżej poziomu 9000 zł za mkw. i wynosiła w kwietniu br. 8853 zł. W Krakowie zaś (7270 zł) średnia jest najniższa od prawie trzech lat.
[i]Czytaj też w [link=http://www.zw.com.pl/artykul/291306,371452_U_deweloperow_sezon_wielkiej_wyprzedazy.html]Życiu Warszawy[/link][/i]
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA