fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosyjska gazeta: Kaczyńscy to potwory

Szef rosyjskiego MSZ Sergiej Ławrow podczas spotkania w Warszawie z prezydentem Lechem Kaczyńskim
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
- Sami tego nie chcąc, wyhodowaliśmy w Europie takich geopolitycznych potworów, jak bracia Kaczyńscy, kłócąc się z nimi o tarczę antyrakietową i Katyń - zauważa "Komsomolskaja Prawda".
Prokremlowska gazeta czyni tę uwagę, zastanawiając się, czy Rosja powinna reagować na wszelką krytykę ze strony Zachodu.
"O Rosji na Zachodzie nie zwykło się mówić dobrze. Zwłaszcza publicznie" - pisze "Komsomolskaja Prawda". "Nasza niewspółmierna reakcja na każdy wypad ze strony drugorzędnych przedstawicieli Zachodu stała się dla nich sposobem na darmową reklamę polityczną" - dodaje dziennik.
"Sami tego nie chcąc, wyhodowaliśmy w Europie takich geopolitycznych potworów, jak bracia Kaczyńscy, kłócąc się z nimi o tarczę antyrakietową i Katyń. A jeszcze wcześniej - całą wschodnioeuropejską plejadę 'życzliwych' nam przywódców" - wskazuje "Komsomolskaja Prawda".
Według dziennika, "główną kreaturą Rosji jest gruziński prezydent Micheil Saakaszwili, który razem ze swoimi bredniami, przeżutymi krawatami oraz jawnymi prowokacjami był i jest najczęściej cytowanym przez rosyjskie media politykiem z bliskiej zagranicy".
"Cała jego kariera zbudowana jest na stałych połajankach z Moskwą. Robienie sobie politycznej reklamy na bezpodstawnym krytykowaniu Rosji to nowa poradziecka rozrywka dla tanich politykierów" - pisze "Komsomolskaja Prawda".
"W sprawach zasadniczych, naturalnie, trzeba dawać stanowczy odpór" - podkreśla gazeta.
[srodtytul]Kancelaria Prezydenta: zastanowimy się, czy zareagować[/srodtytul]
– Przeanalizujemy ten tekst. Zastanowimy się, czy reagować na niego - mówi "Rz" Mariusz Handzlik. Tak minister w kancelarii Prezydenta zareagował na przytoczenie mu fragmentów z dzisiejszego wydania "Komsomolskiej Prawdy".
Karol Karski, poseł PiS podkreśla: – Rosja nie jest państwem demokratycznym. Piszący te słowa pogubili się. Zdaniem Rosji dobre stosunki z Polską były ostatni raz wtedy, gdy stacjonowały u nas wojska radzieckie, które miały nas bronić przed USA.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA