Warszawa

Opowieści, piosenki i przygody

Czesław Śpiewa przypomni, że na Maryniaku często rozbrzmiewała muzyka
Życie Warszawy
Kilkadziesiąt lat temu rynek tętnił życiem. Warszawiacy godzinami siedzieli w popularnej kawiarni – saloniku sprzedaży Czytelnika, a słynne potańcówki „na dechach” przyciągały tłumy. Dziś z legendy tamtych lat pozostało niewiele. Tym bardziej godna uwagi jest niedzielna impreza.
– To miejsce z tradycją, które łączyło mieszkańców. Od dłuższego czasu marzyłam o wydarzeniu, które przypomniałoby o tym magicznym zakątku – mówi Eliza Czapska z Forum Kultura, organizatora festiwalu.
Zabawę rozpoczną (o godz. 14.30) występy zespołów ludowych z Mazowsza. Dwie godziny później pisarz Janusz Głowacki opowie o ulicy Bednarskiej, a kuratorka sztuki Anna Maria Leśniewska przypomni historię słynnej rzeźby „Przekupki na Mariensztacie”. Wśród gości pojawią się także Alina Janowska, Wojciech Siemion i Radosław Piwowarski. O godz. 18.30 na scenie wystąpi projekt Czesław Śpiewa. Imprezę podsumuje zaś Lidia Korsakówna. Aktorka zapowie plenerową projekcję filmu „Przygoda na Mariensztacie”, w którym w 1953 roku zagrała główną rolę.
[i]Festiwal Moje Miejsce, Rynek Mariensztatu, wstęp wolny, niedziela, godz. 14.30 – 22[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL