fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Liga Mistrzów w nSport i Polsacie

Półfinał Ligi Mistrzów - Chelsea Londyn - FC Barcelona
AFP
Magdalena Lemańska
Nie zobaczymy już Ligi Mistrzów w TVP. Przez 3 najbliższe lata te elitarne piłkarskie rozgrywki będzie można oglądać w kodowanym nSporcie i otwartym Polsacie - podała jako pierwsza "Gazeta Wyborcza", a informację jeszcze nieoficjalnie potwierdziły "Fakty" TVN.
Bez zmian Liga Mistrzów pokazywana będzie w nSport. Stacja ta ma prawo do pokazywania wszystkich meczów. Polsat zdobył pakiet dla telewizji otwartej, odbierając te rozgrywki telewizji publicznej.
ITI, który jest właścicielem nSportu i TVN czeka jeszcze na oficjalne potwierdzenie tych doniesień. Tymczasem w rozmowie ze sport.pl Marian Kmita, szef sportu Polsatu potwierdził, że w jego stacji będzie można obejrzeć jeden mecz w tygodniu i obszerne fragmenty pozostałych spotkań. Jak dodał - Ligę Mistrzów będzie tam można oglądać w środy, jednak jeśli w tych rozgrywkach wystąpi polska drużyna i będzie grała we wtorek - Polsat z pewnością pokaże to spotkanie.
Nie wiadomo ile nSport i Polsat zapłaciły za trzyletni kontrakt. O prawa do transmisji Ligi Mistrzów walczyły także TVP i konsorcjum Orange Sport z Canal+. Jednak - jak czytamy na stronach sport.pl - gdy cena za prawa przekroczyła 20 mln euro, Orange się wycofał, a sam Canal+ nie dał rady.
Trzy lata temu nSport za prawo do pokazywania wszystkich meczów zapłacił 13,5 mln euro.
W piątek wygasa termin składania ofert na pokazywanie Ligi Europejskiej, czyli następczyni Pucharu UEFA. Pierwszy raz prawa te sprzedawane są przez UEFA, wcześniej handlowały nimi kluby. Z informacji sport.pl wynika, że po porażce związanej z Ligą Mistrzów - faworytem do zakupu praw do transmisji jest TVP.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA