fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Z wróżką pod ramię

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w niedzielne popołudnie na skwerze przy ulicy Baśniowej pojawią się postaci przebrane za krasnoludki, królewny, smoki, wróżki. To gospodarze Bajkowej Niedzieli – imprezy przygotowanej przez Ośrodek Kultury Ochoty.
Plenerowe spektakle krakowskich teatrów Groteska i Kalejdoskop oraz poznańskiej Pinezki, interaktywne przedstawienie bajarzy z grupy Studnia O i lektura baśniowej literatury w interpretacji gospodarzy programu telewizyjnego pt. „Moliki książkowe, czyli co czytać dzieciom” – to tylko niektóre z atrakcji bajkowego święta.
Obok poetyckich inscenizacji widzowie obejrzą także widowiska będące mieszanką klaunady, pantomimy, tańca i żonglerki. W zaaranżowanych wokół estrady fantastycznych krainach trwać mają warsztaty artystyczne, a wśród gości spotkamy różnych bohaterów bajek, między innymi znane dzieciom z telewizji wesołe owady – Molinkę i Molika.
– Pójdziemy z Kopciuszkiem na bal, zaprzyjaźnimy się z krasnoludkami, poznamy smocze zwyczaje i przepisy kulinarne Baby Jagi – zdradza Anna Pasznik z OKO.
Coś dla siebie znajdą też amatorzy nietypowych pojazdów. Na trasie pl. Starynkiewicza – ul. Banacha kursować będzie bajkowy tramwaj. Zabytkowego pojazdu przegapić się nie da – do przystrojonego kolorowymi balonami wagonu podróżnych zaproszą postacie z bajek.
Amatorzy czynnego wypoczynku powinni odwiedzić w niedzielę Park Kultury w Powsinie. Nie tylko jednak z powodu przygotowanych tam zajęć sportowych. Od godz. 11 na scenie amfiteatru swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentują dzieci i młodzież z warszawskich ośrodków kultury.
Każdy, komu wrażeń będzie mało, może kontynuować zabawę na majówce zorganizowanej przez Służewiecki Dom Kultury. Ośrodek przygotował dla najmłodszych jazdy na kucykach, a dla miłośników mocniejszych wrażeń wyjątkową podróż balonem na uwięzi.
Wśród atrakcji w Dolinie Służewieckiej są również warsztaty artystyczne oraz koncerty, m.in. Grażyny Łobaszewskiej i zespołu Atmosq.
[i]Dzień Bajki, skwer przy ul. Baśniowej, wstęp wolny, niedziela (17.05), godz. 15 – 20; Festyn „Święto rodziny”, Park Kultury w Powsinie, ul. Maślaków 1, wstęp wolny, niedziela (17.05), godz. 11; Majówka we wsi Służew, park w Dolinie Służewieckiej, wstęp wolny, niedziela (17.05), godz. 16 – 20.30[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA