fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

W bankach największa od lat fala podań o pracę

Pracownicy instytucji finansowych obawiając się zwolnień na wszelki wypadek „sondują” rynek. Tradycyjnie styczeń będzie jednym z najintensywniejszych okresów poszukiwań pracy albo testowania swojej wartości na rynku
- Takiego przypływu podań o pracę jak w ciągu ostatniego półtora miesiąca, nie odnotowaliśmy jeszcze nigdy – powiedział nieoficjalnie portalowi [link=http://www.praca.pl]Praca.pl[/link] pracownik jednego z dużych banków.
- W ostatnim czasie wyraźnie zwiększyła się liczba aplikacji przesyłanych przez kandydatów, które nie są odpowiedzią na ogłoszenie rekrutacyjne. Pierwsza fala CV pojawiła się już na początku kryzysu finansowego – mówi Jacek Goś, dyrektor departamentu rekrutacji i zarządzania talentami w Banku Pekao SA.
Jego zdaniem ambitni pracownicy w obliczu problemów finansowych spółki lub niejasności związanych ze strukturą właścicielską zaczynają odczuwać dyskomfort i szukają możliwości rozwoju zawodowego gdzie indziej.
- Mimo większej ilości wysyłanych ofert zmniejsza się procent osób które finalnie zdecydowane są na zmianę – dodaje jednak. - Obecna sytuacja może nieco spowolnić mobilność międzyfirmową pracowników i bardziej będzie się liczyć stabilność zatrudnienia niż poszukiwanie lepszych warunków finansowych – ocenia Ewa Szerszeń z ING Banku Śląskiego.
Zdaniem bankowców czas kryzysu spowoduje zwiększenie zapotrzebowania na specjalistów, m.in. od ryzyka kredytowego, restrukturyzacji należności i windykacji.
Źródło: Praca.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA