fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Chińczyk zrobił rekordowe zakupy

Prestiżowe francuskie wina
AFP
Na lotnisku Roissy Charles de Gaulle pod Paryżem padł rekord wysokości kwoty zapłaconej za świąteczne zakupy. Ustanowił go biznesmen z Chin zajmujący się handlem nieruchomościami i inwestycjami w dziedzinie budownictwa.
Pasażer samolotu lecącego z Paryża do Pekinu, na krótko przed odlotem odwiedził sklep wolnocłowy z winami. Po krótkim namyśle wybrał kilka butelek wina, których łączna wartość wyniosła 43 tysiące euro. Sumę tę bez zmrużenia oka zapłacił kartą kredytową. Po jakimś czasie wrócił do sklepu i dokupił kolejne butelki. Łącznie wydał na wina ponad 45 tysięcy euro.
Liczyła się jakość, a nie ilość, bo za jedną z butelek zapłacił 19 tysięcy euro. Było to najdroższe wino w sklepie. Na jego liście znalazły się Burgudny, jak Tache rocznik 1991, Bordeaux - w tym Laffite Rotschilde 1947, czy słynne i bardzo drogie Pettrus oraz Chateau Margaux i Latour- liczące po dwadzieścia - trzydzieści lat. Poprzedni rekord wysokości zakupów należał też do Chińczyka i był o połowę mniejszy - 23 tysiące euro wydane również na wino.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA