fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Finansiści na miarę kryzysu

Krzysztof Nowak (po prawej) z firmy Komputronik, odbiera nagrodę z rąk redaktora naczelnego „Rz” Pawła Lisickiego dla najlepszego szefa finansowego w kategorii małe firmy w pierwszej edycji konkursu
Fotorzepa
Przedstawiciele Komputronika i Elektrobudowy zostali najlepszymi dyrektorami finansowymi w 2008 r.
Na wczorajszej gali w hotelu Radisson w Warszawie współorganizowanej przez „Rz” wręczone zostały nagrody w konkursie na najlepszych dyrektorów finansowych roku 2008. W konkursie, którego drugim współorganizatorem była firma Coface Poland wybrano laureatów w dwóch kategoriach.
W segmencie małych spółek zwyciężył Krzysztof Nowak z firmy Komputronik. Natomiast najlepszym CFO spośród średnich i dużych przedsiębiorstw ogłoszono Jarosława Tomaszewskiego z Elektrobudowy.
Kapituła pod przewodnictwem prof. Witolda Orłowskiego wybrała zwycięzców spośród 2 tys. firm, których wyniki zostały przeanalizowane pod względem wysokości zysków i dynamiki wzrostu. W II etapie wysłano zaproszenia do wyróżniających się firm. Ostatecznie kapituła wyróżniła 12 osób, wśród których znaleźli się dwaj laureaci.
– Ważne jest promowanie dobrych praktyk w zarządzaniu finansami, ponieważ wpływa to na przejrzystość transakcji, zwiększenie konkurencyjności i rentowności polskich firm, a w efekcie na rozwój polskiej gospodarki – podkreśla prof. Orłowski.
Dla wielu osób kluczowym momentem gali było wręczenie kolejnym polskim absolwentom dyplomów Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Wczoraj do grona członków ACCA dołączyło 137 osób.
ACCA jest największą międzynarodową organizacją zawodową skupiającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Stowarzyszenie liczy obecnie 325 tys. studentów i 122 tys członków w 170 krajach, w tym również w Polsce.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA